­čś║ Wydania wersji Ola

ponownie pokazuje si─Ö wersja nikodem PRODÔÇŽ
oczywi┼Ťcie synchronizacje zrobione, a nawet obrazek kota ┼Ťwiadczy o wydaniu Ola, a nie Nikodem

Wypr├│buj to rozwi─ůzanie: w podobnej sytuacji kiedy┼Ť komu┼Ť pomog┼éem.

Pierwsze co tak zrobiłem

Czasem jeszcze to wina cookies/plik├│w w przegl─ůdarce (sprawd┼║ w trybie incognito czy dobrze si─Ö wy┼Ťwietla)

Oczywiste oczywisto┼Ťci piszesz :slight_smile: Nie tu le┼╝y problem niestety

Nowe wydanie na kanale ALFA

Co nowego:

1. Najnowszy Home Assistant 2023.2.0

2. Najnowsze Zigbee2mqtt

3. Domy┼Ťlny zapis zdarze┼ä systemu (komponent recorder) w pliku na dysku

Dane z rekordera s─ů przesy┼éamy na bie┼╝─ůco po zmianie stanu i wykresy s─ů aktualizowane w czasie rzeczywistym. To wszystko dzieje si─Ö bez nadmiernego obci─ů┼╝ania bazy danych zapisami, dzi─Öki temu mo┼╝emy usun─ů─ç nasz─ů nak┼éadk─Ö na konfiguracj─Ö bazy danych i stosowa─ç standardow─ů konfiguracj─Ö z Home Assistant.

To nasza standardowa konfiguracja rekordera

recorder:
  purge_keep_days: 5
  db_url: sqlite:////data/data/com.termux/files/home/AIS/home-assistant_v2.db
  commit_interval: 30

Je┼╝eli chcemy skonfigurowa─ç inn─ů baz─Ö do zapisu to nale┼╝y napisa─ç w┼éasn─ů konfiguracj─Ö w configuration.yaml wg opisu komponentu Home Assistant Recorder - link poni┼╝ej:

4. Asystent

Home Assistant zaprezentowa┼é w┼éasnego asystenta, kt├│ry zamienia komendy na intencje i akcje, w ten spos├│b mo┼╝na sterowa─ç urz─ůdzeniami. Dzia┼éa bardzo podobnie do naszego asystenta - Jolki. Funkcjonalno┼Ť─ç w HA jest nowa i jeszcze niekompletna dlatego na tym etapie zostawiamy naszego asystenta, ale Home Assistant zapowiada, ┼╝e b─Ödzie w tym roku rozwija┼é sterowanie g┼éosowe i jak asystent dostarczany z Home Assistant b─Ödzie umie─ç wi─Öcej, to w ci─ůgu kilku miesi─Öcy prze┼é─ůczymy si─Ö na niego.

3 polubienia

i zn├│w powt├│rka z rozrywki ale tym razem na dev 3 po aktualizacji takie kwiatki

oraz szkoda ┼╝e znik┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç zapisu na kart─Ö SD z GUI oraz takie b┼é─Ödy sa w logach

Logger: homeassistant
Source: components/dhcp/__init__.py:277
First occurred: 2 lutego 2023 19:07:49 (17 occurrences)
Last logged: 11:07:49

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/dhcp/__init__.py", line 277, in async_discover
    for host in await self._discover_hosts.async_discover():
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/discovery.py", line 156, in async_discover
    sys_network_data = await loop.run_in_executor(None, self._get_sys_network_data)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/concurrent/futures/thread.py", line 58, in run
    result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/discovery.py", line 150, in _get_sys_network_data
    sys_network_data.setup()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/network.py", line 151, in setup
    resolvers = load_resolv_conf()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/network.py", line 47, in load_resolv_conf
    with open("/etc/resolv.conf") as file:
FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: '/etc/resolv.conf'
Logger: homeassistant.helpers.frame
Source: helpers/frame.py:77
First occurred: 2 lutego 2023 18:07:27 (1 occurrences)
Last logged: 2 lutego 2023 18:07:27

Detected integration that called async_setup_platforms instead of awaiting async_forward_entry_setups; this will fail in version 2023.3. Please report issue for ais_android using this method at homeassistant/components/ais_android/__init__.py, line 195: hass.config_entries.async_setup_platforms(entry, PLATFORMS)
Logger: homeassistant.components.ais_android.config_flow
Source: components/ais_android/config_flow.py:215
Integration: AIS Android (documentation, issues)
First occurred: 2 lutego 2023 18:07:16 (1 occurrences)
Last logged: 2 lutego 2023 18:07:16

Already configured. This yaml configuration has already been imported. Please remove it
`Logger: homeassistant.components.input_select
Source: components/input_select/__init__.py:368
Integration: Pole wyboru (documentation, issues)
First occurred: 2 lutego 2023 18:08:10 (3 occurrences)
Last logged: 2 lutego 2023 18:08:12

Current option: - no longer valid (possible options: Moje Ulubione, Moje Lokalne, Dzieci, Historyczne, Informacyjne, Inne, Katolickie, Klasyczne, Muzyczne, Muzyczne - Rock, Naukowe, Popularne TuneIn, Publiczne, Regionalne, Rosyjskie, Słowo, Udostępnione Informacyjne, Udostępnione Muzyczne, Udostępnione Muzyczne - Rock, Udostępnione Regionalne)
Current option: - no longer valid (possible options: Moje Ulubione, Biznes, Edukacja, Familijne, Gry i Hobby, Humor, Informacyjne, Komedia, Ksi─ů┼╝ki, Kuchnia, Marketing, Rmf maxxx, Sport i rekreacja, Sztuka, TV i film, Technologia, Tyflopodcast, Zdrowie)
Current option: - no longer valid (possible options: Moje Ulubione, Jules Gabriel Verne, Ignacy Krasicki, Horacy, Mi┼éosz Biedrzycki, Louisa May Alcott, Hans Christian Andersen, Autor nieznany, Boles┼éaw Prus, Anton Czechow, Arystoteles, J├│zef Czechowicz, Adam Mickiewicz, Honor├ę de Balzac, Justyna Bargielska, Henryk Sienkiewicz, Edgar Allan Poe, Cyprian Kamil Norwid, Juliusz S┼éowacki, Pawe┼é Ber─Ösewicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Tadeusz Borowski, Dante Alighieri, Julian Korsak, Moli├Ęre (Molier), Stefania Buda, Bruno Jasie┼äski, W┼éadys┼éaw Stanis┼éaw Reymont, Stanis┼éaw Jachowicz, Anna Chuda, Joseph Mohr, Johann Wolfgang von Goethe, Anna Cie┼Ťla, Maria Konopnicka, Joseph Conrad, Jan Andrzej Morsztyn, Maria D─ůbrowska, Adam Asnyk, Zgromadzenie Og├│lne ONZ, Charles Dickens, Eliza Orzeszkowa, Franciszek Karpi┼äski, Stefan ┼╗eromski, Miguel de Cervantes Saavedra, Fiodor Dostojewski, Arthur Conan Doyle, Boles┼éaw Le┼Ťmian, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Agnieszka Fr─ůczek, Jan Kochanowski, Fran├žois Rabelais, George Gordon Byron, Gustav Meyrink, Halina G├│rska, Stefan Grabi┼äski, Jan Grabowski, Mariusz Grzebalski, Wioletta Grzegorzewska, Antonina Doma┼äska, E. T. A. Hoffmann, Homer, Hugh Lofting, Jan Kasprowicz, Pjotr Janicki, W┼éadys┼éaw Be┼éza, Bo┼╝ena Keff, Rudyard Kipling, Barbara Klicka, Joanna Papuzi┼äska, Szczepan Kopyt, Janusz Korczak, Julian Kornhauser, Zofia Kucharczyk, Antoni Lange, Maurice Leblanc, Artur Oppman, Frances Hodgson Burnett, Subcomandante Marcos, Antoni Malczewski, Micha┼é Matys, Gabriela Zapolska, Krystyna Mi┼éob─Ödzka, Teofil Lenartowicz, Joanna Mueller, Klara Nowakowska, Platon, Andrzej Frycz Modrzewski, Ferdynand Ossendowski, Jan Chryzostom Pasek, Edward Pasewicz, Charles Perrault, William Makepeace Thackeray, Marta Podg├│rnik, Mendele Mojcher-Sforim, Jacek Podsiad┼éo, Wac┼éaw Potocki, Julian Ursyn Niemcewicz, Michel de Montaigne, Stanis┼éaw Staszic, Mark Twain, Aleksander Puszkin, Radek Rak, Daniel Defoe, Bianka Rolando, Marek Aureliusz, Safona, Antoine de Saint-Exup├ęry, Emilio Salgari, Feliks Salten, Bruno Schulz, Tadeusz Boy-┼╗ele┼äski, Pawe┼é So┼étys, Piotr Sommer, Miko┼éaj S─Öp Szarzy┼äski, Andrzej Sosnowski, Alfred de Musset, Barbara Sroczy┼äska, Robert Louis Stevenson, Ziemowit Szczerek, Owidiusz, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Magdalena Tulli, Wergiliusz, Adam Wiedemann, Fran├žois Villon, Agnieszka Wolny-Hamka┼éo, Wiktor Teofil Gomulicki, Zofia Wydro)
1 polubienie

powierdzam u mnie jeszcze
Logger: homeassistant.components.webhook
Source: components/conversation/default_agent.py:13
Integration: Webhook (documentation, issues)
First occurred: 17:24:00 (2 occurrences)
Last logged: 17:24:03

Error processing webhook aisdomprocesscommandfromframe
Traceback (most recent call last):
File ÔÇť/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/webhook/init.pyÔÇŁ, line 149, in async_handle_webhook
import homeassistant.components.ais_ai_service as ai
File ÔÇť/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/ais_ai_service/init.pyÔÇŁ, line 19, in
from homeassistant.components import ais_cloud, ais_drives_service, conversation
File ÔÇť/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/conversation/init.pyÔÇŁ, line 20, in
from .default_agent import DefaultAgent
File ÔÇť/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/conversation/default_agent.pyÔÇŁ, line 13, in
from hassil.intents import Intents, ResponseType, SlotList, TextSlotList
ModuleNotFoundError: No module named ÔÇśhassilÔÇÖ

Jak zaktualizowa─ç inaczej wersje alfa? Mi ze script alfa.sh pobiera to co na screenshot.

Druga sprawa nie widzi mojej bramy xiaomi 3. Taki b┼é─ůd sie pojawia w logu.

Nowe wydanie na kanale alfa, co nowego:

Najnowszy Home Assistant Release 2023.2.4

Komponent HA Assist po┼é─ůczony z Jolk─ů

Po┼é─ůczyli┼Ťmy asystenta Home Assistant z nasz─ů Jolk─ů :slight_smile: Po wykonaniu komendy najpierw asystent z HA rozpoznaje intencje i wykonuje powi─ůzan─ů akcj─Ö, a jak HA nie rozumie komendy to Jolka przejmuje rezpoznanie intencji i wykonanie akcji.

PS
Home Assistant zapowiada, ┼╝e w roku 2023 b─Ödzie rozwija┼é asystenta g┼éosowego. Mo┼╝na si─Ö spodziewa─ç, ┼╝e w tym roku, w aplikacji HA na telefon pojawi si─Ö mo┼╝liwo┼Ť─ç przesy┼éania komend g┼éosowych (tak jak w aplikacji ais-dom).

4 polubienia

Wy aplikacje na wearos poprawcie

2 polubienia

Po aktualizacji mam taki b┼é─ůd:
image

2 polubienia

Zrestartuj ponownie ca┼é─ů bramk─Ö i powinno by─ç ju┼╝ OK. Przynajmniej u mnie to pomog┼éo :slight_smile:

2 polubienia

Dzi─Öki, faktycznie pomog┼éo. U mnie by┼éy trzy tego typu b┼é─Ödy, a restart musia┼éem wykona─ç z konsoli (pm2 restart ais), bo naci┼Ťni─Öcie ÔÇ×Uruchom ponownieÔÇŁ w menu konfiguracji bramki powodowa┼éo tylko wy┼Ťwietlanie kolejnego b┼é─Ödu.

U mnie restart nie pomaga, nawet ten z konsoli. Natomiast ciekawe jest to, ┼╝e nagle historia zacz─Ö┼éa dzia┼éa─ç zupe┼énie dobrze. Wcze┼Ťniej jej dzia┼éanie by┼éo do┼Ť─ç frustruj─ůce. Widz─Ö, ┼╝e co┼Ť pozmieniali w HA, musz─Ö nadrobi─ç czytanie release notesÔÇÖ├│w :slight_smile:

Nowe wydanie na kanale ALFA

Co nowego:

Home Assistant w wersji 2023.4.0

Zigbee2Mqtt w wersji 1.30.3

3 polubienia

Nowe wydanie dost─Öpne na kanale ALFA

image

Co nowego:

Home Assistant w wersji 2023.6.1

Zigbee2Mqtt w wersji 1.31.2

:tipping_hand_woman: Do ko┼äca miesi─ůca wydamy wersj─Ö systemu ÔÇťOlaÔÇŁ na kanale stabilnym.

6 polubień

Po aktualizacji mam w dw├│ch automatyzacjach wbudowanych AIS, ┼╝e: ÔÇŽposiada akcj─Ö, kt├│ra wywo┼éuje nieznan─ů us┼éug─Ö: ais_ai_service.publish_command_to_frame.
Jak to ugry┼║─ç?

po dzisiejszej aktualizacji wywala dziwny pusty b┼é─ůd (bez tre┼Ťci)

nawet przywr├│cenie bramki do fabrycznych i przywr├│cenie kopi nie pomaga a w logach pusto

2 polubienia
pm2 restart ais 

i b─Ödzie dobrze :slight_smile: