Pamięć Zestawu AI Speaker

Witam czy po zaniku prądu zasilania urządzenie restartuje się samo? I czy pamięta jakie urządzenia były podłączone pod niego?

Jolka ma auto-start.
Pamięta jakie integracje były skonfigurowane i ich ostatnie stany, od integracji zależy czy i kiedy stany będą dalej odświeżane.
Są jeszcze urządzenia po MQTT, które same się podłączą i przedstawią.

1 polubienie

Pamięta nawet te których już nie ma w instalacji/domu. Zapisuje je w postaci encji. Wyjaśnienie tego pojęcia tu przedstawił Tomasz.
Stan urządzenia w systemie po powrocie prądu zależy od urządzenia. Dla przykładu w Tasmota jest to konfigurowalne odpowiednią komendą. W urządzeniu z tym oprogramowaniem określasz jaki ma mieć stan po powrocie zasilania . Samo urządzenie komunikuje się z bramką przez MQTT i przedstawia na starcie swój status (np. czy jest ON lub OFF).

A instalacja -> parując jedno urządzenie będziemy mieli wszystkie już dostępne na liście i czy działa z tym zestawem Jolka

Twoja wypowiedz/pytanie to pół-konkrety.
Jakie jedno urządzenie? Jak parując?
Kupując to urządzenie ze zdjęcia pewnie będzie ciebie czekać praca z flashowaniem tasmoty i ile jest to kompatybilne, chyba że chcesz łączyć się z integracją Tuya, ale tu wróć do mojego pierwszego zdania - trochę się domyślam o co chodzi.

1 polubienie

Zacznij od odrobienia pracy domowej. Poczytaj dokumentację AIS, dział faq.
Dowiedz się co to Home Assistant, MQTT, Tasmota postaraj się zrozumieć jak to wszystko działa.
Nawet linku do produktu nie raczysz skopiować. Nie wiem o co pytasz.
A czy Ty wiesz o co pytasz?

1 polubienie

Chodzi mi o to czy każdy nowy przełącznik będę musiał parować poprzez wciskanie guzika czy wystarczy jeden a resztę będę miał na liście

Odpowiem ci pytaniem.
Czy jeśli sąsiad kupi przełącznik to powinien on się automatycznie podłączyć do Twojej bramki?

Urządzenia komunikujące się przez protokół MQTT z założenia dodają się automatycznie (są wyjątki).
Jakim protokołem to coś z obrazka komunikuje się ze światem nie wiem. To, że jest dopisek WI-FI nic nie znaczy.
Zrozumienie jak działa Home Assistant daje wiedzę czego szukać. Informację typu czy coś z czymś się sparuję najlepiej szukać u źródła. Na stronach HA i Tasmota są zakładki z obsługiwanymi urządzeniami. Podobnie takie informacje udostępniają twórcy projektów ZigbeeMQTT, ESPHome czy innych. Bramka AIS oparta jest o platformę Home Assistant. Scala ona różne systemy komunikacji w jednym miejscu dla użytkownika. Zacznij od szukania informacji o urządzeniu, które chcesz dodać w sieci, czy współpracuje z HA? A ile razy trzeba klikać, to chyba najmniej istotne.
P.S.
Ale jak się nie chce czytać, to i przyciskać…

1 polubienie

Czytam i szukam na YT też tak myślałem że trzeba parować ale wolę się dopytać

A Tasmote kiedy należy wgrywać? I po co to się robi szukałem na forum i nic nie znalazłem.Czy tasmota jest potrzebna aby Jolka widziała dane urządzenie.?

Polecam poczytac instrukcje do HA (Home Assistant) oraz ai-speaker.com. Fragment odnosnie tasmoty znajdziesz tutaj: https://www.ai-speaker.com/docs/ais_iot_firmware_upgrade/#wariant-oprogramowania-tasmota

Rozumiem służy do zmiany funkcji przełączników zmiana nazwy np z przełącznika w ścianie zmieniamy nazwę.na grzejnik czy Jola Włącz grzejnik itp