:ais: Przejście na binarki Termux

Na DEV1 i DEVBT trzeba przeinstalować PyNaCl z opcją no-binary:

pip3 install pynacl -I --no-binary pynacl

Budowanie tego koła zajmuje sporo czasu - cierpliwości - jak skończy to po restarcie HA integracja “Aplikacja mobilna” załaduje się poprawnie i wszystkie sensory powinny raportować:

4 polubienia

W tej nowej aplikacji nachodzi konfiguracja na przydatne linki i nie idzie wlaczyc konfiguracji.

Teraz działa ale w logach znów kolejne dziwactwa się pojawiają typu

Logger: homeassistant
Source: components/dhcp/__init__.py:273
First occurred: 12:05:33 (2 occurrences)
Last logged: 13:05:33

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/dhcp/__init__.py", line 273, in async_discover
    for host in await self._discover_hosts.async_discover():
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/discovery.py", line 156, in async_discover
    sys_network_data = await loop.run_in_executor(None, self._get_sys_network_data)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/concurrent/futures/thread.py", line 58, in run
    result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/discovery.py", line 150, in _get_sys_network_data
    sys_network_data.setup()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/network.py", line 150, in setup
    resolvers = load_resolv_conf()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/aiodiscover/network.py", line 46, in load_resolv_conf
    with open("/etc/resolv.conf") as file:
FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: '/etc/resolv.conf'
Logger: homeassistant
Source: config_entries.py:1059
First occurred: 11:23:36 (1 occurrences)
Last logged: 11:23:36

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/config_entries.py", line 1692, in _handle_reload
    await asyncio.gather(
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/config_entries.py", line 1059, in async_reload
    raise UnknownEntry
homeassistant.config_entries.UnknownEntry
Logger: homeassistant.components.sensor
Source: util/dt.py:185
Integration: Sensor (documentation, issues)
First occurred: 11:05:23 (2 occurrences)
Last logged: 11:05:23

Error adding entities for domain sensor with platform mobile_app
Error while setting up mobile_app platform for sensor
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 428, in async_add_entities
    await asyncio.gather(*tasks)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 673, in _async_add_entity
    await entity.add_to_platform_finish()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 776, in add_to_platform_finish
    self.async_write_ha_state()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 532, in async_write_ha_state
    self._async_write_ha_state()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 570, in _async_write_ha_state
    state = self._stringify_state(available)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 538, in _stringify_state
    if (state := self.state) is None:
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/sensor/__init__.py", line 388, in state
    value = self.native_value
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/mobile_app/sensor.py", line 113, in native_value
    and (timestamp := dt_util.parse_datetime(state)) is not None
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/util/dt.py", line 185, in parse_datetime
    return ciso8601.parse_datetime(dt_str)
TypeError: argument 1 must be str, not datetime.datetime

Witam. Mam DEV3 i chciałem przejść na termuxa lecz nie potrafię odinstalować AIS-server nie ma opcji zatrzymaj a odinstalowanie kończy się komunikatem że nie można zatrzymać programu zarządzającego (na pewno nie dosłownie piszę z pamięci) z ais explorer nie da się zatrzymać a odinstalowanie kończy się tym samym komunikatem, czy ktoś rozwiązał ten problem ?

2 polubienia

Planujecie coś jeszcze w tej materii zmieniać na bardziej automatyczne ? Bo się zastanawiam czy muszę odwiedzić wszystkie zainstalowane bramki :thinking:

2 polubienia

poprawiliśmy co się dało i teraz można już instalować wszędzie :slight_smile:

Rozumiem, że PEŁNY RESET APLIKACJI załatwi sprawę ?

Niestety nie, trzeba zainstalować nową aplikację, a ona już zrobi resztę (po uruchomieniu dociągnie pakiety termux-a).

Przepraszamy, że to takie skomplikowane ale nie znaleźliśmy prostszego rozwiązania.

obejściem jest ukrycie linków z dokumentacją i przydatnymi linkami
żeby to zrobić, klikamy długo w logo AI-Speaker

a następnie usuwamy linki z menu

Ok czyli jednak wizytacja przy każdej bramce

1 polubienie

Czy jest opcja, zeby w razie czego powrocic do biezacej wersji AIS? Od ostatniego update troche czasu u mnie minelo… Boje sie ze po przejsciu na najnowsze AIS bedzie jakis problem.

Ja na swojej bramce pro1 nie mogę odnaleźć opcji wymuś zatrzymanie, może jakaś pomoc gdzie to szukać

wchodzisz w android -->aplikacje–> Ais serwer i tam mialem gdzie jest tez opcja odinstaluj

Właśnie w tym mój problem, że w android->aplikacje->Ais serwer u mnie nie ma wymuś zatrzymanie, jest tylko otwórz, odinstaluj itd

Czy masz w Android włączone opcje programisty?

W moim PRO1 takie menu kończy się na “zresetuj opcje” i nie mam “opcji programistycznych”

Myślę, że nie będzie takiej możliwości. Możesz skopiować cały katalog AIS czy nawet home z bramki.

W DEV3 jest dokładnie tak samo, kończy się na ‘zresetuj opcje’

Opcje programisty trzeba włączyć jak w każdym Android.




2 polubienia

A widzisz mistrzu, trzeba było tak od razu, ja nigdy w te rejony się nie zapuszczałem. A tak na poważnie dzięki za wskazówki i czekamy na dalsze korepetycje.