:ais: Przejście na binarki Termux

Jak już się włączy uprawnienia programisty, to sprawdźcie czy to coś zmienia w opcjach dotyczących działań na aplikacji.

Z tymi opcjami programisty to tylko moje domysły, bo ja takiego problemu z brakiem “wymuś zatrzymanie” nie miałem, a opcje programisty uruchamiane są raczej od dość dawna, bo wymaga tego funkcja dostępu zdalnego do bramki po ADB. Dokładniej chodzi o pozwolenie na debugowanie USB.

Wszystko zrobiłem zgodnie z tym opisem, tylko że na bramce pro1, pokazała się opcja programisty, jest załączona ale dalej nie mam opcji zatrzymaj AIS serwer i dalej nie mogę tego odinstalować, co jest nie tak. Ale i tak wielkie dzięki za cenne podpowiedzi może w końcu do czegoś dojdę, chociaż robię różne próby to stoję w miejscu i bez dalszych podpowiedzi będzie bardzo trudno

Kolejne moje pomysły… wykorzystać polecenia shell w ADB.
Skoro można instalować aplikacje z poziomu ADB, to można je również listować i odinstalowywać.

Na początek do wykonania uruchomienie dostępu po ADB w/g dokumentacji :arrow_up:
Uzyskanie dostępu do wiersza poleceń i po zalogowaniu na bramce…

adb connect <ip-bramki-w-lokalnej-sieci>
adb shell

Polecenie pm list packages wyświetli listę wszystkich pakietów/aplikacji.
Można ją zawęzić do nas interesujących pm list packages | grep 'sviete'

Teraz można spróbować polecenia:

pm uninstall: removes a package from the system. Options:
    -k: keep the data and cache directories around after package removal.

Dla lubiących GUI są też programy do obsługi ADB. Nie sprawdzałem tego, bo nie odpalam Windows od dawna.

EDIT:
Coś świeżego pod Win

1 polubienie

No i doszło do tego, że na sprzęcie PRO1, jakby nie było za 1k zł nie jest łatwo albo wcale przejść na Termux. Wiem, że kupując to decydowaliśmy się, że nie będzie wielkiej pomocy ale w końcu zespół, który to stworzył i rekomenduje tę zmianę w końcu się powinien się konkretnie odezwać i pomóc. Na pewno jest wiele osób z tym problemem i się nie odzywają pozostając przy “starym” oprogramowaniu, tak jak ja. Proszę, Jolka czy ktoś inny kompetentny pomóżcie w imię dalszego rozwoju jakby nie było wspaniałego projektu. Nie wszyscy są przecież programistami a chcą też z tym pracować. Jest już wielu co pomaga i wielkie dzięki im za to, nie wymieniam żeby kogoś nie pominąć

4 polubienia

podjąłem dzisiaj próbę aktualizacji do termuxa na PRO1 - o jprdle…

UWAGA!!!
Instalowanie aplikacji Termux = w praktyce to PEŁEN RESET APLIKACJI - “fabryka” AIS dla serwer i usług.

Ale rozumiem, że przy otworzeniu konfiguracji mamy 1:1 to co przed przejściem?

Jak pokazuje moj przykład, to niekoniecznie 1 do 1. U mnie przestała działać baza danych, którą doinstalowywałem ręcznie z konsoli. Jeśli masz zrobione encje ręcznie, które zawierają w zapisie ścieżki do plików, to one rownież przestaną działać, bo zmienia się katalog /pl.sviete.dom/ na /com.termux/.

1 polubienie

Witam, w dwóch bramkach konwersja do termux-a poszła bez problemów lecz na trzeciej nie wiem jakim cudem wersja systemu jest AIS server i nie mogę odinstalować ais-server bo jest to główny program zarządzający bramką, czy “pełny reset aplikacji” załatwi problem na tej bramce mam całą automatykę a nie chcę pisać całej konfiguracji od nowa.
Pełen reset aplikacji nie pomaga, na ile bezpieczny jest reset do ustawień fabrycznych ?

1 polubienie

to nie pomoże, bo po resecie do ustawień fabrycznych apka dalej będzie miała identyfikator pl.sviete.dom a nie com.termux

na jakiej bramce (dev1, dev bt, dev2, dev3, pro1) nie możesz odinstalować AIS Serwer?

Ja na PRO1 robie tak:

2 polubienia

Na DEV3 na innych bramkach (DEV2 oraz DEV3) poszło tak jak w przykładzie. Ale tam wersja systemu była Nikodem na tej bramce wersja systemu jest “AIS serwer” nie wiem co się stało z tą bramką na próbę odinstalowania piszę “nie można odinstalować pakietu który jest aktywnym administratorem urządzenia” . Czy da się z tym coś zrobić z poziomu linuxsa czy też bramka do odesłania do serwisu ?

1 polubienie

Wszystko to wygląda teoretycznie dobrze ale u mnie na pro1 nie mogę odinstalować AIS serwer, nie mam przycisku “wymuś zatrzymanie”, na różne sposoby próbowałem zatrzymać AIS serwer ale mi się to nie udaje.

@tom42 @krzychorna

mamy root-a i adb -napewno damy radę odinstalować :slight_smile:
zobaczcie proszę czy możecie dezaktywować aplikację do zarządzania urządzeniem a następnie ją odinstalować:

i teraz odinstalowujemy aplikację AIS Serwer tak jak opisaliśmy we wpisie powyżej.


PS
Jeżeli to nie pomoże, to zobaczcie proszę czy po wpisaniu w konsoli takiej komendy:

su -c "am start -n pl.sviete.dom/.WelcomeActivity -a remove-device-admin"

można odinstalować aplikację taką komendą w konsoli:

su -c "pm uninstall -k --user 0 pl.sviete.dom"
2 polubienia

jest opcja

cały system AIS Serwer jest w lokalizacji

/data/data/pl.sviete.dom/files

a dla Termux:

/data/data/com.termux/files

jeżeli zrobisz sobie kopie tego folderu na /sdcard komendą

cp /data/data/pl.sviete.dom/files /sdcard

to będziesz mógł przywracać cały system


Nie mogę dezaktywować ponieważ ta opcja nie jest podświetlona

U mnie to samo, nie mogę dezaaktywować.

po wpisaniu komendy:

image


U mnie to samo

U mnie dokładnie to samo

Nie znam się, a sudo nie było zablokowane gdzieś tam po drodze dla naszego dobra?

1 polubienie

@Tomasz @tom42 @krzychorna
Potrzebujemy przynajmniej jedną taką bramkę żeby sprawdzić o co chodzi i opracować procedurę odinstalowania. Co trzeba zrobić:

  1. wykonać kopie konfiguracji
  2. wysłać emaila na info@ai-speaker.com z informacją, że jest bramka w której nie da się odistalować apikację AIS serwer, do odesłania do serwisu
  3. zwrotnie otrzymacie emaila z paczkomatem na który należy wysłać bramkę

Postaramy się odinstalować aplikację i opisać jak to zrobić krok po kroku.
Inne rozwiązanie to przeprogramowanie bramki nowym obrazem systemu który możemy udostępnić ale to skomplikowana procedura.

Z góry dzięki za pomoc :+1:

4 polubienia