Przejście z RPi4 na AIS-DEV

Dzień dobry,
chcę przejść z RPi4 na AIS-DEV. Czy poniższy sprzęt będzie poprawnie współpracował?:

Pozdrawiam.

Tak z wyjątkiem ostatniej pozycji.

To na 100% będzie działać (zamiast ostatniej pozycji):

https://allegro.pl/oferta/conbee-2-zigbee-usb-gateway-11889363993

Razem z DEV3 sprzedawany jest dongle USB. Jak się on sprawuje?

A co masz dokładnie na myśli? Co obecnie zainstalowane jest na RPi4?

Wszystkie wymienione urządzenia od roku współpracują z RPi4. Zainstalowane mam standardy: Mosquitto MQTT, HACS, itp.

Przejrzałem forum pod kątem klucza który posiadam ( CC2652P z podanym wyżej linkiem) i były podejmowane próby uruchomienia CC2652P na DEV’ach.
Niestety nie znalazłem sprawdzonego sposobu na uruchomienie, a szkoda bo ten dongle USB ma dobre zasięgi i nigdy nie miałem z nim problemów. Szkoda wyrzucać takiego dongla.

Ja próbuję w/g tego opisu ale na razie są połowiczne sukcesy. Pełen optymizmu dam znać o wynikach.

Może @maciekb podzieli się swoim doświadczeniem.

Mogę oficjalnie potwierdzić, że dzięki aplikacji Ais USB Bridge Sonoff ZBDongle-P działa na bramce DEV-1 poprzez port TCP.



Jedyna zmiana w konfiguracji Zigbee2Mqtt configuration.yaml to:

serial:
  port: tcp://192.168.2.200:1234


Nie działa podgląd “frontend” Z2M w Asystencie Domowym.

Należało by znaleźć skuteczny sposób uruchamiania donga po TCP w aplikacji Ais USB Bridge po restarcie Androida. Wystarczy pewnie napisać mały skrypt uruchamiany przez PM2 jako proces/usługa. Z tym nie ma problemu, jest natomiast z koniecznością każdorazowego potwierdzania w Android, zezwolenia na dostęp do urządzenia USB dla aplikacji.

2 polubienia

Czy ktoś ma doświadczenie i umiejętności aby dokończyć dzieło kolegi Cezary.K?

Warto poczytać jak dodawać i uruchamiać aplikacje androidowe.
Polecenie klucz to

am start

Prościej, użyć aplikacji podobnej do Ais USB Bridge ale z funkcją auto startu urządzenia USB i transmisji.
Z opisu ta aplikacja w wersji “PRO” ma taką opcję:


Czy można prosić o bardziej łopatologiczne pokazanie jak uruchomić CC2652 na DEV3?