SONOFF SwitchMan Smart Wall Switch-M5

SONOFF SwitchMan Smart Wall Switch-M5

:thinking: Chymmm… chyba Fajne to?

Wygląda interesująco szczególnie w zestawie z NSpanel:


na pokładzie jako MCU ma ESP32, ciekawe czy będzie w opcji zigbee a nie tylko wifi/bt.

1 polubienie

W starym powiedzeniu jest: ‘Cudze chwalicie swojego nie znacie’ a poniżej przykład. Mam te przełączniki 4 lata i działają bez zarzutu. Jest funkcja dodatkowego, własnego oprogramowania. Wady- system zamknięty ale od czego są fora.
https://www.youtube.com/watch?v=E6RyHbJ80FM

Ten panel jest już przestarzały technologicznie przede wszystkim przez bardzo mały jednokolorowy wyświetlacz. Z fajnych rzeczy to ma wybudzanie zbliżeniem i gesty. Sam Grenton to firma która fajnie wystartowała ale rozwój bardzo powolny. Jeżeli posiadasz to wiesz ile czasu trwa wdrożenie nowych funkcjonalności. System zamknięty brak mqtt. Zintegorować można 1/10 tego w HA.

@ jszkiela
Technologicznie jest jeszcze bardzo rozwojowy. Widziałem super animacje zrobione przez hobbystę-programistę, fakt, że czarno-białe ale 4 ekrany . Co do reszty zgadzam się całkowicie a moja instalacja pozostała przy G1 a mimo zalet dużej stabilności jest stopniowo zastępowana z sukcesem przez AIS i HA.
W ogóle kwestia ‘żywotności’ systemów to temat otwarty, jak dla mnie 10 lat to b.dobry wynik pomijając kwestię zestarzenia technologicznego.

1 polubienie