Sterowanie grzałką elektryczną CWU

Cześć, dopiero zaczynam przygodę z płynnym sterowaniem mocy grzałki CWU. Zakupiłem gotowca na ali od robotdyn. Specyfikacja 24A 600V.

Jestem po testach z grzałką 2200W i wszystko jest ok (wymieniłem tylko radiator na większy). Jednak mam problem z “okodowaniem” tego w node red. Czy ktoś z forum może sie podzielić rozwiązaniem jak steruje takim układme? Dzięki

1 polubienie

Daj link.
Chętnie też zamówię i spróbuję coś podziałać. :slightly_smiling_face:

24A

Cześć, Poniżej link do aukcji. Dostawa bardzo szybka - 8 dni i było na miejscu.
16/24A 600V
@Kraszewsky znasz sie troszkę na Node-Red? Może coś podpowiesz?
Aktualnie udało mi sie zrobić sumę z przepływu 3 faz i według tych obliczeń ustawiam odpowiednia moc grzałki. Nie wiem jak zrobić sterowanie po załaczeniu grzałki aby dodawać aktualną moc grzałki do obliczeń.

1 polubienie

Wydaje mi sie, że dużo prostrze rozwiązanie to dążenie do określonego przeływu ( np. - 300W) i zwiększanie/zmniejszanie mocy grzałki o określone %. Tak aby wynik dażył do - 300W. Jednak moja wiedza nie opanuje tego :slight_smile: Liczę na Waszą pomoc, może ktoś podpowie jakieś sprawdzone rozwiązanie.

Panowie mały UPDATE. Udało sie rozwiązać problem. Dodałem odczyt brightness, następnie przerabiam odczyt na moc grzałki i odejmuje od wyniku sumy 3 faz. Jutro testy.

1 polubienie

Nie wiem jak częsty masz odczyt z faz, ale sugerowałbym Ci użyć noda node-red-node-smooth (node) - Node-RED

Dzięki temu regulator nie będzie szaleć jak będą chmury z prześwitami

U mnie gdy jest włączona grzałka sprawdza w którym zakresie jest zapas mocy co 15 sekund
image
i dodaje albo odejmuje po jednym poziomie na dimerze
image

no musisz testować i kombinować :slight_smile: