Sterowanie Taśmą LED RGBW poprzez moduł H801 (AI-Speaker - Home Assistant)

@Sebastian
Nie wiem czy podałem dobrze komendy.Mam coś takiego:

Panowie.
Przyszedł mi nowy H801 WiFi. Wgrałem nowy soft gniazdko. Restart i dodałem do bramki bez żadnego problemu. Wszystko śmiga jak dawniej. Więc nie bardzo wiem co jest z moim starym sterownikiem.
Ale dziękuje Wam za interesownie moją sprawą. Jak ktoś odpowie mi więcej z w/w obrazka.
Dziękuję i pozdrawiam.

Logi wyglądają prawidłowo. Serwer Web na adresie 192.168.4.1 - moduł gotowy do parowania.

Nie łączy się z WiFi ponieważ źle wypełniłeś hasło, miało być wstawione w pogrubione miejsca:
Backlog SSID1 WiFiSSID Password1 WiFiHaslo; PowerRetain 1; SetOption19

czyli w Twoim przypadku:
Backlog SSID1 kindziol_dom Password1 1234567890

Uwaga: SSID rozróżnia wielkość liter.

Witam @Sebastian

Cały tak samo jest:

Przyznam sie ze juz nie mam pomyslow. Zostaja tylko abstrakcyjne tematy, typu - osiagnales limit polaczen na routerze albo z jakiegos powodu MAC address Twojego sterownika jest na czarnej liscie na routerze.
Jedyne co mnie zastanawia - ten kawalek

load 0x4010f000, len 3456, room 16
tail 0
chksm
...

Nie kojarze zebym mial tego rodzaju informacje w logach. Przy czym ja flaszowalem tylko czyste esp32/8266 oraz urzadzenia sonoffa, nie flaszowalem nigdy tego konkretnego sterownika.

Ostatnia deska ratunku (jesli jeszcze tego nie robiles) - sprobuj zainstalowac oryginalnym softem Tasmota a nie AIS. Brak innych pomyslow, sorry, wymiekam :frowning:

Alternatywa dla H801:



Pomimo wersji na obudowie oznaczonej jako RGB, wewnątrz czwarty kanał dla W.

Cześć. Próbuje wgrać soft do modułu H801 ale mam z tym problem. Wydaje mi się, że robię wszystko zgodnie z powyższą instrukcją. Wgrywane oprogramowanie zatrzymuje się na 7%. Czy możecie mi pomóc ?
Wgrywam plik “tasmota-PL.bin” (wielkość: 603280b)

Zapis zatrzymuje się na 7% :frowning:

Rozwiązałem swój problem :). Okazało się, że soft wgra się gdy zworka J3 będzie zwarta cały czas podczas wgrywania softu.

Do modułu H801 z wgranym softem “Gniazdko - Tasmota-PL” podłączyłem taśmę LED 5m 12V SMD 5050 ale RGBWW a nie RGBW taką jak podłączył @Tomasz.
Zachowuje się ona tak jak poniżej:

  1. Gdy włączę moduł do zasilania to przez kilka sekund świecą się białe diody i mrugają czerwone.
  2. Jak moduł zacznie odpowiadać po IP to święcą się białe i czerwone diody a przez stronę WWW modułu widać, że jest OFF.
  3. Jak z poziomu WWW zmienię moduł na ON to świecą się białe i niebieskie LEDy.
  4. Jak wyłączę zasilanie gdy moduł był ON to po włączeniu go do zasilania święcą się białe i niebieskie LEDy i moduł jest ON.
    Wydaje mi się, że do poprawnego działania taśmy RGBWW wymagane jest być może ustawienie innego typu modułu Sonoff w H801 i/lub zmiana jeszcze jakiejś konfiguracji. Poniżej zdjęcia tego jak to u mnie wygląda. Taśmę LED sprawdziłem na kontrolerze bluetooth i działa ona prawidłowo (wyświetla i zmienia wszystkie kolory prawidłowo).
    Czy ktoś z Was wie w jaki sposób prawidłowo skonfigurować H801 pod taśmę LED RGBWW ?

@CichY tu masz źle, ma być tak:

1 polubienie

Dziękuje @Tomasz, zadziałało :grinning:. Zauważyłem że w swoim opisie dodałeś ten obraz z konfiguracją H801 i bardzo dobrze :+1:. Pewnie nie jednej osobie to się przyda.
Miałem jeszcze tylko problem z kolorem czerwonym i zielonym. Jak wybierałem jeden z nich na tarczy w asystencie to zamiast czerwonych LEDów świeciły się zielone i na odwrót. Zamiana kolejności przewodów “R” i “G” w H801 rozwiązała ten problem.

Taaa R i G trzeba zamienić…

Przy próbie wgrania nowej wersji Tasmota-PL (8.4.0) przez www do H801 pojawia mi się poniższy błąd. Czy macie tak samo ?

00

01

Wgrałeś najpierw plik minimal?

1 polubienie

Nie. Próbowałem wgrać od razu plik “Tasmota-PL”. Po wgraniu najpierw “Tasmota-minimal” a następnie “Tasmota-PL” aktualizacja zakończyła się sukcesem :slight_smile: Dzięki @Cino111.

2 polubienia

Moduł H801 z podłączoną taśmą RGBWW działa bardzo dobrze. Jednak dosyć często wyłączam i włączam zasilanie tego modułu przez zwykły przełącznik ścienny obok łóżka a nie przez suwak w bramce AIS. W momencie jak włączę zasilanie modułu przez wciśnięcie przycisku w przełączniku ściennym to na ok. pół sekundy zaświecają mi się białe diody oraz diody z ustawionym kolorem, po czym białe diody gasną. Pozostają świecące tylko diody kolorowe zgodnie z ustawioną barwą przez bramkę AIS. Zastanawiam się czy jest możliwość aby przy włączaniu zasilania za pomocą przełącznika ściennego nie zaświecały się w ogóle białe diody tylko od razu świeciły te kolorowe (tak miałem jak korzystałem z modułu LED bluetooth) ? Może to kwestia jakiś ustawień wejść w module H801 ? Czy możecie to sprawdzić w swoich instalacjach ?

Czy ktoś wie jak dodać dodatkowe efekty dla karty sterowania RGB?


Sterownik Magic Home z AIS Tasmota po MQTT.
4 standardowe efekty dostarczane z Tasmota, nie ma wśród nich błysków, przerywacza.
Chcę taśmę wykorzystać jako sygnalizator ostrzegawczy.

Znalazłem poradnik lecz nie czuję się na siłach aby pisać szablony.

Gdyby ktoś chciał ładne przejścia pomiędzy ustawieniami kolorów/jasności to w konsoli urządzenia należy wpisać:

fade 1 – aby aktywować efekt przejścia,
speed 15 – (1-40) aby ustawić czas trwania przejścia od szybkiego (1) do bardzo wolnego (40).

1 polubienie

Może ktoś już robił automatyzację dla sterownika RGB typu:
po zadziałaniu wyzwalacza odbiornik pulsuje wybranym kolorem przez określony czas?
Nie wiem od czego zacząć…