Tak działa Zigbee na bramce - wideo

To jeszcze zasialcze HLK-PM03, chyba że już masz :slight_smile:

Dzieki, dotychczas uzywalem programatora, ktory obniza napiecie USB do 3V. Poszukam czy mam jakis wolnoiegajacy zasilacz regulowany. Jesli nie, to zamowie to co poleciles:)

Ja mam gniazdo z Ikea i też piękni poszerza zasięg ( z przyciskiem 60zl) przycisk super wykorzystuje do włączania świateł, więc gniazdo ( wzmacniacz) wychodzi 30zl.

Poniższa aktualizacja rozwiązuje problem z powyższym czujnikiem.

Czy potrafi mi ktoś wyjaśnić jak zmienić nazwę encji z zigbee? Mam trochę urządzeń i jak zmienię nazwę to na mapie poniżej faktycznie nazwa się zmienia
image
ale encja nadal ma starą nazwę
image

Wszystkie wczesniej dodane urządzenia po całkowitym resecie bramki złapały prawidłowe nazwy encji, ale jak dzis dodałem nowe gniazdo xiaomi to encja jest jak widać 0x0…
Czy można to jakoś zmienić? Poustawiam automatyzację, a kiedys po kolejnym resecie bramki encja encja mi się pojawi z prawidłową nazwąi automatyzacja już nie będzie działała.

Ja zmieniam w KONFIGURACJA --> URZĄDZENIA, możesz tam zmienić nazwę oraz identyfikator encji.

Ktoś może testował na naszej bramce takie cudo??

Jest też wersja bez N

Ciekawe czy to wejdzie w polskie okrągłe puszki. Ja mam 4x aqara i dopiero 1 zamontowałem, bo trzeba kuć żeby to weszło.

Aqara ma wymiary 49x46x24 a tuya 46x46x18 więc trochę mniejsze. Z aqara nie byłem zadowolony, jeden przekaźnik działał kapryśnie a potem moduł się spalił. PS Ja wszystkie puszki i tak kułem bo za ciasno, a że ściany z porothermu to kucie idzie łatwo aż na wylot :smile:

1 polubienie

Proponuję zamówić i sprawdzić. Jak nie zadziała odesłać.

Dla tych co już kują, polecam puszki dedykowane pod elektronikę z dodatkową kieszenią

image


Jest parę fajnych rozwiązań.

1 polubienie

Kupiłem wersję z N i wersję bez N. Jak przyjdzie (pewnie w piatek) to dam znać jak działa.

Przyszły, podłączone, wykryte przez zigbee2mqtt. Jak na razie to chyba najlepsze dopuszkowe moduły na 2 kanały.


Jak widać nie ma przekaźników, tylko pewnie triaki. Nie słychać załączania i rozłączania no i styki się nie skleją.

2 polubienia

Super, dzięki za info.

Dotarło i do mnie, więc opisze swoje spostrzeżenia odnośnie 2 Gang Zigbee Switch Module with N

  • bramka wykrywa ale jako urządzenie Smart light switch - 3 gang Zemismart, czyli z 3 włącznikami
    1
    2
    to żaden problem bo dwie encje działają prawidłowo i z włącznika na ścianie i z Jolki
  • nie zaglądałem do środka ale u mnie przekaźnik “pykają” nie ma ciszy jak w SSR :wink:
  • wszystkie encje są typu SWITCH, ktoś wie jak zmienić na LIGHT ?

EDIT
Po tej aktualizacji zigbee 1.14.4 urządzenie jest już wykrywane prawidłowo, czyli:
SharedScreenshot

Ten trzeci to może dioda lub restart?
Zmiana typu przez template lub:

Raczej nie, zobacz, tak było przed nadpisaniem nazwy przeze mnie


Trzy encje switch do włącznika 3 gang ZEMISMART, tak właśnie rozpoznaje go bramka.

Znam ale nie przepadam za tym rozwiązaniem.

Jutro poczytam, dzięki

Hej, mam pytanko. Również nabyłem z ciekawości taki moduł (1gang i 2gang z N) - kupiłem na razie po jednym do testów, ale urządzało by mnie, żeby działały z łącznikami monostabilnymi (jak do dzwonka) bo wszędzie takie mam do światła, ale chyba nie da się ich zmusić do takiej pracy? Czy zna ktoś może jakiś sposób? Jakikolwiek?

No właśnie one działają jako bistabilne i dla większości osób jest to super, bo nie muszą wymieniać włączników. Chyba nie ma sposobu, żeby to zmienić.

Witam. Dzisiaj doszło do mnie takie coś. Jak to teraz zaprogramowac dla bramki?