­čŹ┐ time na DEV3 - bo nie sam─ů automatyk─ů cz┼éowiek ┼╝yje

Zgodnie z zasad─ů zero waste(┼╝eby nie marnowa─ç zasob├│w bramki DEV3) postanowi┼éem j─ů u┼╝ywa─ç te┼╝ do ogl─ůdania film├│w :slight_smile:

poszuka┼éem info o specyfikacji uk┼éadu kt├│ry AI-Speaker podaje w specyfikacji, ┼╝e jest na bramce Ôćĺ S905x3 Amlogic:

ten procesor graficzny Mali-G31 (tk├│ry nic nie robi na bramce) powinien bez problemu odtwarza─ç 4K, tak twierdzi Amlogic:

image

i Wikipedia:

No to sprawdzamy :slight_smile:

Instaluje popcorntime

robi─Ö to z konsoli:

a) pobieranie apk

curl https://dl.getpopcorntime.is/popcorntime.apk -o /sdcard/popcorntime.apk

b) instalowanie

su - c "pm install /sdcard/popcorntime.apk"

c) uruchamiam te┼╝ z konsoli
tu si─Ö troch─Ö nagoogla┼éem. ale odkry┼éem, ┼╝e mo┼╝na wylistowa─ç wszystkie apki komend─ů:

su -c "pm list packages"

żeby przefiltrować dodałem

su -c "pm list packages" | grep popcorn

i ju┼╝ (po 30 minutach) uruchomi┼éem apk─Ö z konsoli komend─ů, bo przecie┼╝ nie b─Öd─Ö pilotem jak dziecko :wink:

su -c "monkey -p dp.ws.popcorntime -c android.intent.category.LAUNCHER 1"

zrzuty ekranu

dodałem nowy folder:

mkdir /sdcard/dom/img

i tu robie zrzuty ekranu komend─ů:

su -c "screencap -p /sdcard/dom/img/popcorn1.png"

jako┼Ť─ç wideo

mam DEV3, wybieram maxa - kto bogatemu zabroni :wink:

pilot

filmy si─Ö ┼Ťci─ůgaj─ů

to w mi─Ödzy czasie ┼╝eby nie musie─ç pami─Öta─ç tych komend w konsoli doda┼éem pilot (pod przyciskami s─ů komendy kt├│re wpisywa┼éem w konsoli)

8 polubień

Czyli je┼╝eli dobrze rozumiem (a jestem tylko u┼╝ytkownikem Androida, z linuxem znamy si─Ö lepiej) to na tym ÔÇťandroidzieÔÇŁ na bramce DEV3 moge zainstalowa─ç r├│wnie┼╝ inne aplikacje je┼╝eli b─Öd─Ö mia┼é te aplikacje w postaci paczek .apk? Np. Netflixa?

Tak, patrz opisałem to bardziej tu:

dodam jeszcze kilka opis├│w o programach kt├│re mam na bramce i kt├│re mog─Ö poleci─ç, ┼╝e s─ů OK

2 polubienia

Tu z całym szacunkiem dla @ziom i jego craftu :computer:

musz─Ö wspomnie─ç, ┼╝e o ile technicznie jest to mo┼╝liwe, to AIS nie wspiera takich rzeczyÔÇŽ tym bardziej ┼╝e popcorn time to jest chyba kontrowersyjn─ů aplikacj─ů.

Android to graficzna nak┼éadka na j─ůdro Linux

+API (kiedy┼Ť Java z SUN / Oracle a teraz w┼éasna VM Dalvik) i oczywi┼Ťcie aplikacje.
Aplikacje w Android s─ů czym┼Ť w stylu kontener├│w w Linux - ka┼╝da aplikacja w Android to osobny u┼╝ytkownik Linux i unikalny na ┼Ťwiecie identyfikator, nasz to pl.sviete.dom. Ten identyfikator tworzy w systemie przestrze┼ä u┼╝ytkownika (katalog w kt├│rym s─ů jego pliki) - w ten spos├│b Android separuje aplikacje w systemie. Tak to wymy┼Ťli┼éa firma, kt├│ra zrobi┼éa Androida i kt├│r─ů kupi┼éo Google.

Jak na bramc─Ö AIS wpiszesz whoami

image

to dostaniesz info, ┼╝e jeste┼Ť xxx user linuxa.
A jak napiszesz uname -a to dostajesz ca┼é─ů prawd─Ö czym jest Android:

image

i ┼╝e mo┼╝e jednocze┼Ťnie po┼é─ůczy─ç po ssh 4096 user├│w:

image

itdÔÇŽ

PS Tu wyja┼Ťniali┼Ťmy architektur─Ö AIS:

Nie os┼éabiajmy aktywno┼Ťci kol. @ziom w tym zakresie - o popcorn time ju┼╝ nie b─Ödzie pisa┼é :wink: za to o innych aplikacjach mo┼╝e :wink: Tym bardziej, i┼╝ @jolka ta┼╝ czasami proponuje co┼Ť nieco┼Ť w tym temacieÔÇŽ :slight_smile:

1 polubienie

Czyta┼éem to kilka razy i powoli staram si─Ö pouk┼éada─ç to jak to techniczne dzia┼éa, troch─Ö inaczej ni┼╝ ÔÇťHassOSÔÇŁ na RPi, kt├│rego u┼╝ywam. Zrozumienie tego to klucz do wykorzystanie na maxa takiej architektury, @ziom w┼éa┼Ťnie to pokazuje.

Hej @ziom Co tam u Ciebie? Masz co┼Ť nowego na Dev3? Podziel si─Ö z nami, prosz─Ö :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::beer:

1 polubienie

Za┼é─ůcz─Ö si─Ö do tematu.
Zainstalowałem na bramce UPC GO
Da si─Ö jako┼Ť doda─ç skr├│t do HA aby uruchomi─ç t─ů apk?

Napisałem że jest to pakiet apk zainstalowany na androidzie na bramce.
Tu jest źródło : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgi.upctvgo.pl
Fajnie by┼éo by mie─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç sterowania bez grzebania w androidzie

Edit
Znalaz┼éem rozwi─ůzanie : dla potomnych -