👨‍🚀 Wersja systemu Darek wydana

Darek wydany na kanale stabilnym

:man_astronaut:

Największa nowość to oficjalna integracja z SUPLA MQTT - wg nas działa to naprawdę świetnie, nieporównywalnie lepiej niż poprzednia integracja przez API (która będzie wyłączona w kolejnej wersji).

Gratulacje dla SUPLA, bardzo dobra robota!

O wszystkich zmianach i nowościach poczytacie tu:

image

PS
uzupełniamy jeszcze dokumentacje, do DEV KIT, do końca dnia postaramy się dodać wszystkie zdjęcia

Stara integracja supli wykryła mi wemosa a w nowej wersji nie wykrywa mi tego urządzenia a poza tym jest chyba problem ze skalowaniem na urządzeniach mobilnych bo po kliknięciu w mqtt info komunikat się nie mieści na ekranie

Cześć, aktualizacja przeszła bez problemu, natomiast mam problem z suplą. Na Supli mam obecnie tylko SBW-02 do sterowania bramą (i furtką). Po do daniu nowej integracji widzę tylko statusy obu czujników natomiast nigdzie nie ma encji do otwierania/zamykania bramy. Próbowałem kilka rzeczy tu z forum ale niestety nic nie działa. Dodam że statusy tych dodanych czujników działają ok, nawet jak zmieniłem ich nazwy w supli to od razu nazwy encji też sie zmieniły, niestety bramą sterować na razie nie mogę przy pomocy AIS.

PS ok nie ma tematu, na forum supli już mi wyjaśnili.

1 polubienie

Cześć, mam problem z samą aktualizacją. Mam przez kilka sekund pobieranie, następnie status zmienia się na nieznany. Co powinienem sprawdzić, zrobić?

próbuj A, B, C bezproblemowej aktualizacji - to co piszemy na początku każdej informacji o nowej wersji

jak będziesz miał problem to napisz z czym dokładnie jest problem - co masz w logach

Ja dopiero dzisiaj zdecydowałem się na Darka :rainbow:
Aktualizacja przebiegła bez żadnych problemów :ok_hand:

System Health

version: 2020.12.3
installation_type: AIS HA
dev: false
hassio: false
docker: false
virtualenv: false
python_version: 3.7.4
os_name: Linux
os_version: 3.14.29
arch: armv8l
timezone: Europe/Warsaw


dashboards: 3
mode: storage
views: 2
resources: 0

Czy w takiej sytuacji mogę próbować aktualizować poprzez przycisk “zainstaluj teraz aktualizację” czy konieczne jest najpierw LTS? Czytałem wątek o tym, ale wydaje się, że jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

to jest stary Python, możesz instalować i część składowych się uda zainstalować
ale aplikacja AIS HA się nie zaktualizuje i cały czas będzie pokazywała, że jest niaktualna - bo wymaga nowszego Pythona.

Podczas instalacji będzie uruchomiona komenda

pip install ais-dom==2021.2.4

a pip nie znajdzie wersji dobrej dla Twoej wersji pythona… więc jej nie zainstaluje, to widać tu:

1 polubienie

@jolka, czyli najpierw rekomendowane jest wykonanie tej instrukcji? AIS LTS (long time support / długoterminowe wsparcie )

2 polubienia

U mnie po aktualizacji do Darka (metodą z pełnym resetem aplikacji i przywróceniem danych z kopii zapasowej) wszystkie automatyzacje które dotychczas były wyłączone, włączyły się automatycznie. Poza tym tryb nocny też wyłączył się automatycznie po aktualizacji.