馃懆鈥嶐煔 Wersja systemu Darek wydana

Darek wydany na kanale stabilnym

:man_astronaut:

Najwi臋ksza nowo艣膰 to oficjalna integracja z SUPLA MQTT - wg nas dzia艂a to naprawd臋 艣wietnie, niepor贸wnywalnie lepiej ni偶 poprzednia integracja przez API (kt贸ra b臋dzie wy艂膮czona w kolejnej wersji).

Gratulacje dla SUPLA, bardzo dobra robota!

O wszystkich zmianach i nowo艣ciach poczytacie tu:

image

PS
uzupe艂niamy jeszcze dokumentacje, do DEV KIT, do ko艅ca dnia postaramy si臋 doda膰 wszystkie zdj臋cia

Stara integracja supli wykry艂a mi wemosa a w nowej wersji nie wykrywa mi tego urz膮dzenia a poza tym jest chyba problem ze skalowaniem na urz膮dzeniach mobilnych bo po klikni臋ciu w mqtt info komunikat si臋 nie mie艣ci na ekranie

Cze艣膰, aktualizacja przesz艂a bez problemu, natomiast mam problem z supl膮. Na Supli mam obecnie tylko SBW-02 do sterowania bram膮 (i furtk膮). Po do daniu nowej integracji widz臋 tylko statusy obu czujnik贸w natomiast nigdzie nie ma encji do otwierania/zamykania bramy. Pr贸bowa艂em kilka rzeczy tu z forum ale niestety nic nie dzia艂a. Dodam 偶e statusy tych dodanych czujnik贸w dzia艂aj膮 ok, nawet jak zmieni艂em ich nazwy w supli to od razu nazwy encji te偶 sie zmieni艂y, niestety bram膮 sterowa膰 na razie nie mog臋 przy pomocy AIS.

PS ok nie ma tematu, na forum supli ju偶 mi wyja艣nili.

1 polubienie

Cze艣膰, mam problem z sam膮 aktualizacj膮. Mam przez kilka sekund pobieranie, nast臋pnie status zmienia si臋 na nieznany. Co powinienem sprawdzi膰, zrobi膰?

pr贸buj A, B, C bezproblemowej aktualizacji - to co piszemy na pocz膮tku ka偶dej informacji o nowej wersji

jak b臋dziesz mia艂 problem to napisz z czym dok艂adnie jest problem - co masz w logach

Ja dopiero dzisiaj zdecydowa艂em si臋 na Darka :rainbow:
Aktualizacja przebieg艂a bez 偶adnych problem贸w :ok_hand:

System Health

version: 2020.12.3
installation_type: AIS HA
dev: false
hassio: false
docker: false
virtualenv: false
python_version: 3.7.4
os_name: Linux
os_version: 3.14.29
arch: armv8l
timezone: Europe/Warsaw

dashboards: 3
mode: storage
views: 2
resources: 0

Czy w takiej sytuacji mog臋 pr贸bowa膰 aktualizowa膰 poprzez przycisk 鈥渮ainstaluj teraz aktualizacj臋鈥 czy konieczne jest najpierw LTS? Czyta艂em w膮tek o tym, ale wydaje si臋, 偶e jest dla bardziej zaawansowanych u偶ytkownik贸w.

to jest stary Python, mo偶esz instalowa膰 i cz臋艣膰 sk艂adowych si臋 uda zainstalowa膰
ale aplikacja AIS HA si臋 nie zaktualizuje i ca艂y czas b臋dzie pokazywa艂a, 偶e jest niaktualna - bo wymaga nowszego Pythona.

Podczas instalacji b臋dzie uruchomiona komenda

pip install ais-dom==2021.2.4

a pip nie znajdzie wersji dobrej dla Twoej wersji pythona鈥 wi臋c jej nie zainstaluje, to wida膰 tu:

1 polubienie

@jolka, czyli najpierw rekomendowane jest wykonanie tej instrukcji? AIS LTS (long time support / d艂ugoterminowe wsparcie )

2 polubienia

U mnie po aktualizacji do Darka (metod膮 z pe艂nym resetem aplikacji i przywr贸ceniem danych z kopii zapasowej) wszystkie automatyzacje kt贸re dotychczas by艂y wy艂膮czone, w艂膮czy艂y si臋 automatycznie. Poza tym tryb nocny te偶 wy艂膮czy艂 si臋 automatycznie po aktualizacji.