Wersja systemu Paweł 🧔‍♂

mimo iż tunel jest włączony na dev1 to komenda nie działa gdyż nie ma tam termux

( Wielka moc to wielka odpowiedzialność!. )
 ---------------------------------         
        o   ^__^                           
         o  (oo)\_______                   
            (__)\       )\/\               
                ||----w |                  
                ||     ||                  
                                           
Ta konsola ma moce Super Krowy.            
$ cloudflared
cloudflared: command not found
$

tak samo jak przestało działać sterowanie mediami (chyba przez aktualizację pythona) gdzie jest zainstalowana wasza aplikacja np na starszych bramkach czy telefonach przez wasza integrację ai speaker

Wersja python na Paweł

u mnie wersja

$ python -V
Python 3.10.11

Jaki w pythonie venv jest używany?

jak wrocic do ```
LD_LIBRARY_PATH=$PREFIX/lib ffmpeg bo tu kamery dzialaja na ola

Mi po automatycznej aktualizacji bramka nie wstala i zawieszała się za każdym razem na AI3. Podpiąłem pod telewizor, przywróciłem do ustawień fabrycznych, wgrałem backup z portalu integratora i teraz śmiga, ale jest poprzednia wersja. Na razie nie aktualizuje. Poczekam.

Jeszcze nie było chyba osoby której bramka by się nie rozraczyła na ai3 po zmianie Pythona A pozatym co w konsoli (na porcie 8888) “Pm2 log” bywa bo coś widzę że jeszcze długa droga przed wypuszczeniem działającej aktualizacji prawdopodobnie Pythona jedynie to działa jak się nie ma wgranych swoich plików czyli na czystym ha da się zrobić aktualizacje dopieto

Jak raz niechcący zrobiłem aktualizacje Termux poleceniem: pkg up to po ponownym uruchomieniu miałem problem z uruchomieniem ais proces się wykrzaczał bo nie pasowało mu nowe środowisko Pythona. Trzeba było skasować zaktualizowany Termux’a i wgrać natywny z OTA oraz przywrócić backup i ruszyło :).

u mnie podczas aktualizacji takie coś :
NFO: pip is looking at multiple versions of ais-dom to determine which version is compatible with other requirements. This could take a while.
Processing ./wheels/python_miio-0.5.12-py3-none-any.whl (from -r wheels/requirements.txt (line 38))
Processing ./wheels/pyOpenSSL-23.2.0-py3-none-any.whl (from -r wheels/requirements.txt (line 19))
ERROR: Package ‘ais-dom’ requires a different Python: 3.10.6 not in ‘>=3.11.0’
Processing ./wheels/ha_av-10.1.0-py3-none-any.whl
ha-av is already installed with the same version as the provided wheel. Use --force-reinstall to force an installation of the wheel.

[notice] A new release of pip is available: 23.1.2 → 23.2.1
[notice] To update, run: pip install --upgrade pip
Requirement already satisfied: pyinotify in /data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages (0.9.6)

[notice] A new release of pip is available: 23.1.2 → 23.2.1
[notice] To update, run: pip install --upgrade pip
curl: (7) Failed to connect to localhost port 8180 after 2 ms: Connection refused

zauważyłem też że po tej aktualizacji nie mogę zrobić restartu bo wyskakuje taki błąd

image

mimo iż w logach nic nie ma to nawet nie można zrobić kopi ustawień bo niby

Konfiguracja nieprawidłowa!

Integration error: discovery - Integration 'discovery' not found.

jedyna opcja restartu to odłączenie zasilania lub kilku krotne wpisanie w konsoli pm2 restart ais bo za pierwszym razem wywala

~ $ pm2 restart ais
Use --update-env to update environment variables
[PM2] Applying action restartProcessId on app [ais](ids: [ 2 ])
[PM2][ERROR] Process 2 not found

a tak się wyświetla na liście pm2

~ $ pm2 status
┌─────┬─────────────┬─────────────┬─────────┬─────────┬──────────┬────────┬──────┬───────────┬──────────┬──────────┬──────────┬──────────┐
│ id  │ name        │ namespace   │ version │ mode    │ pid      │ uptime │ ↺    │ status    │ cpu      │ mem      │ user     │ watching │
├─────┼─────────────┼─────────────┼─────────┼─────────┼──────────┼────────┼──────┼───────────┼──────────┼──────────┼──────────┼──────────┤
│ 2   │ ais         │ default     │ N/A     │ fork    │ 20574    │ 0      │ 4    │ errored   │ 0%       │ 0b       │ u0_a58   │ disabled │
│ 5   │ ftp         │ default     │ N/A     │ fork    │ 5605     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 2.5mb    │ u0_a58   │ disabled │
│ 4   │ mqtt        │ default     │ N/A     │ fork    │ 5603     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 6.0mb    │ u0_a58   │ disabled │
│ 1   │ node-red    │ default     │ N/A     │ fork    │ 5583     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 69.7mb   │ u0_a58   │ disabled │
│ 9   │ tunnel      │ default     │ N/A     │ fork    │ 21221    │ 50s    │ 0    │ online    │ 0%       │ 31.0mb   │ u0_a58   │ disabled │
│ 0   │ webcmd      │ default     │ N/A     │ fork    │ 5582     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 39.5mb   │ u0_a44   │ disabled │
│ 3   │ webssh      │ default     │ N/A     │ fork    │ 5600     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 4.4mb    │ u0_a58   │ disabled │
└─────┴─────────────┴─────────────┴─────────┴─────────┴──────────┴────────┴──────┴───────────┴──────────┴──────────┴──────────┴──────────┘

któryś z kolei restart dopiero działa

~ $ pm2 restart ais
Use --update-env to update environment variables
[PM2] Applying action restartProcessId on app [ais](ids: [ 2 ])
[PM2] [ais](2) ✓
┌─────┬─────────────┬─────────────┬─────────┬─────────┬──────────┬────────┬──────┬───────────┬──────────┬──────────┬──────────┬──────────┐
│ id  │ name        │ namespace   │ version │ mode    │ pid      │ uptime │ ↺    │ status    │ cpu      │ mem      │ user     │ watching │
├─────┼─────────────┼─────────────┼─────────┼─────────┼──────────┼────────┼──────┼───────────┼──────────┼──────────┼──────────┼──────────┤
│ 2   │ ais         │ default     │ N/A     │ fork    │ 21553    │ 0s     │ 4    │ online    │ 0%       │ 4.6mb    │ u0_a58   │ disabled │
│ 5   │ ftp         │ default     │ N/A     │ fork    │ 5605     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 2.5mb    │ u0_a58   │ disabled │
│ 4   │ mqtt        │ default     │ N/A     │ fork    │ 5603     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 6.0mb    │ u0_a58   │ disabled │
│ 1   │ node-red    │ default     │ N/A     │ fork    │ 5583     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 70.0mb   │ u0_a58   │ disabled │
│ 9   │ tunnel      │ default     │ N/A     │ fork    │ 21221    │ 75s    │ 0    │ online    │ 0%       │ 31.0mb   │ u0_a58   │ disabled │
│ 0   │ webcmd      │ default     │ N/A     │ fork    │ 5582     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 39.0mb   │ u0_a44   │ disabled │
│ 3   │ webssh      │ default     │ N/A     │ fork    │ 5600     │ 2Y     │ 0    │ online    │ 0%       │ 4.4mb    │ u0_a58   │ disabled │
└─────┴─────────────┴─────────────┴─────────┴─────────┴──────────┴────────┴──────┴───────────┴──────────┴──────────┴──────────┴──────────┘

Kto próbuje wymusić restart z błędna konfiguracja ? Odłączenie wtyczki pomaga :frowning: Możesz tak uwalić że nie wstanie wogole sprawdź sobie integrację Discovery lub wpisy w config.yaml.I nie wymuszają restartów przy błędnej konfiguracji może się skończyć zle.Czyste HA ma tak fajnie rozwiązane że nie trzeba sprawdzać configuracjo yaml ponieważ jak będą błędy to nie pozwoli zrestartować HA

to jest tylko siłowe pokazanie (że inaczej się nie da) do celów demonstracyjnych gdyż w logach nic nie ma o tym mimo iż od wielu lat mam wpis discovery: i do tej pory nie było problemów więc coś jest skopane tylko ciekawe gdzie

To może była jakaś zmiana w HA i nie może już być wpisu tego

This is the legacy discovery integration for Home Assistant. It’s use is no longer recommended. Use the SSDP, Zeroconf and USB integrations instead

nie ma o tym wpisu że jest zakazane czy usunięte tylko nie rekomendowane wiec czyli powinno nadal działać z tym do czego zostało stworzone a nie wywalać błąd uniemożliwiający uruchomienie

Może działać ale i też nie musi

@Szamotuly2004
Radzę czytać Breaking Changes, w HA przy każdym comiesięcznym wydaniu jest lista radykalnych zmian, które mogą wpływać na działanie starych konfiguracji

Home Assistant Core 2023.8 usuwa kompatybilność z tym wpisem (discovery:) w YAML, więc go po prostu wywal.
To nie może już dłużej działać, bo w tej wersji już nie ma tej integracji (zamiast niej od dawna są inne, jeśli poczytasz, to się dowiesz do czego ona służyła jeszcze do wczoraj - chodziło o 3 specyficzne integracje ze sprzętem AV).

A jakbyś chciał poczytać o wszystkich istotnych zmianach to w miarę wolnego czasu staram się uzupełniać ten wątek (w tej chwili podlinkowane są zmiany z około ostatnich 4 lat, więcej chyba nie ma sensu)

2 polubienia

Mam dziwny problem z wyborem encji w listach rozwijanych np w: http://IP_BRAMKI/developer-tools/state - nie rozwija, nie filtruje po wpisaniu fragmentu.

Pierwsze co bym zrobił, to wyczyścił cache przeglądarki.

Robiłem czyszczenie cache przeglądarki, w innej przeglądarce jest to samo - więc raczej to coś po stronie AIS-HA

Też to samo mam, pisałem o tym ale na razie brak odzewu.

Pytanie z innej beczki jak się ma obecna wersja Termux w bramce Dev3 do wersji Termux 0.118.0 z APK Pure czy F-droid?