Zapis zdarzeń do zewnętrznej bazy danych

A musiałeś gdzieś włączyć dostęp przez IP?
W phpMyAdmin tylko klikasz po lewej nowa i tyle?

Dokładnie, jeżeli nie masz na Synology podniesionego firewall to tylko po lewej Nowa -> podajesz nazwę dla bazy i ustawiasz metodę porównywania napisów na “utf8_general_ci” i Utwórz.
Na bramce AIS dla MariaDB na Synology musisz pamiętać tylko o dodaniu portu (dla MariaDB 5 - 3306, dla MariaDB 10 - 3307). I wszystko powinno działąć.

W phpMyAdmin tworzysz nowego użytkownika i haslo?
Chciałem uruchomić jako root i hasło które utworzyłem przy instalowaniu MariaDB 10
Mam tak:
image

Możesz utworzyć oddzielnego użytkownika dla bazy AIS ale nie jest to wymagane i możesz połączyć się użytkownikiem root.

potrzebuje pomocy w konfiguracji gdyż mam problem choć wykonałem tą komendę w konsoli

pip install pymysql

a także komendy do mysql to i tak mam taki komunikat jak na poczatku


choć wszystko dobrze przepisałem jak widoczne poniżej
bez problemu mogę zalogować się do bazy przez phpmyadmin wiec problem może leży gdzie indziej a w logach jest tylko tyle

Logger: homeassistant.components.ais_files
Source: components/ais_files/init.py:326
Integration: Files in a Folder (documentation, issues)
First occurred: 15:50:04 (16 occurrences)
Last logged: 18:12:53

Exception:No module named ‘MySQLdb’

Wydaje mi sie ze domyslnie Jolka korzysta z python3. Wpisz w konsole python --version (podwojny myslnik). Jesli wyskoczy Ci python3, to powinienes chyba zainstalowac mysql za pomoca pip3 install mysql.

Kontrolnie zapytam, dodałeś?

Dla MySQL w/g dokumentacji:

To też nie pomogło o czym pisałem wcześniej

Co konkretnie nie dziala, wciaz masz blad Exception:No module named ‘MySQLdb’? Jesli tak - czy sprawdzales wersje pythona?
Ja niedawno robilem reset bramki, wiec musialem jeszcze raz zainstalowac modul mysql. No i jak pisalem, moja bramka jako domyslnego pythona ma ustawiona wersje 3.x wiec musialem uzyc pip3 zamiast pip.

Proszę nie obraź się, ale mam wrażenie że zadajesz w krótkim czasie wiele pytań, na które ciężko odpowiedzieć. Na dodatek w wielu wątkach i tematach.

Nie jestem informatykiem, nie jestem programistą, angielskiego się nie uczyłem, Jeszcze w styczniu nie wiedziałem nic o HA, Tasmota itp. Ale myślę, że dobrze sobie radzę z Jolką. Zacząłem jednak od podstaw, czyli przeczytania dokumentacji, przeczytania działu faq, szukania odpowiedzi w już istniejących wątkach. Nie czekam na gotowe instruktarze pisane pod moje pytania. Jeśli już je zadaję, to staram się przedstawić dokładnie co zrobiłem, jak zrobiłem i opisać w jakim celu. To uważam jest podstawa dobrej komunikacji ogółem. Rozumiem, że są osoby, które mają doświadczenie z HA i informatyką czy programowaniem ogólnie. Może czasem zakładają, że tak czy inaczej zadane pytanie inni zrozumieją w locie?.
Proszę Ciebie Akszyn, o szanowanie czasu innych na tym forum. Jeśli przekażesz informacje konkretne i rzeczowe, to na pewno znajdzie się osoba, która Ci pomoże i będzie kompetentna w tym co podpowie. Jeśli piszesz ogólnikami w jednym niepełnym zdaniu, to nawet pomimo chęci pomocy nie wiem czy będzie ktoś w stanie to zrobić.
To jest forum użytkowników, co prawda wersji DEV ale otwarte na ciekawych.
Pracę domową należy odrobić.

Polecam:

4 polubienia

Przeniosłem zapis bazy danych do bazy MarianDB, wszystko działa prawidłowo ale nie mogę zmienić liczby dni przechowywanych w historii.
Po zmianie na inną liczbę dni po restarcie bramki wraca do 10dni.
Też tak macie?

Kurcze, nie zwróciłem na to uwagi a liczyłem na to że będę miał dane z całej zimy.
Mam tej samo, bo pamietam że ustawiłem 365.
Edit:
To będzie wg mnie ten sam problem co z szybkością mowy, w definicji jest podane default_value=10 co przywraca ta wartość. Do potwierdzenia w kodzie.

Który plik za to odpowiada?

Moja 10-dniowa baza zajmuje 200M. 365 dni to będzie jakieś 8GB…

Rozmiar bazy to nie problem, bo dysk mam duży, a poza tym mogę wyłączyć historię nieważnych encji.

@jolka znalazłem przyczynę. Mogę otrzymać prawa do repozytorium? Nick chyba znasz :slight_smile:

1 polubienie

spoko, zrób proszę tak:

  1. fork repo (do swojego)

  1. popraw pliki/kody na swoim forku

i zakomituj

  1. zgłoś pull request - zgłoszenie porbrania kodów z twojego repo do naszego

jak przyjdzie pull request to sprawdzimy czy ok i jak tak to dami Ci uprawnienia do jego złączenia z kodem

Dzięki

Dzięki za instrukcje. Poszło.

Mam problem z ponownym uruchomieniem bazy danych na MarianDB.
Zrobiłem na serwerze lokalnym nową bazę, ale wyskakuje komunikat:
(pymysql.err.InternalError) Packet sequence number wrong - got 1 expected 0 (Background on this error at: http://sqlalche.me/e/13/2j85)


Wydaje mi się, że mam zrobione wszystko prawidłowo: