Zapis zdarzeń do zewnętrznej bazy danych

Polecam zapoznanie się z alternatywą spod linux. Pójdzie na każdym kompie jak to linux.

Sam poczekam na AIS Pro…

1 polubienie

No wersja PRO zapowiada się bardzo ciekawie. Synology (to też Linuks) zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Ja chciałem się też uwolnić od zdjęć Google a ich rozwiązanie (Moments) jest bardzo podobne do Googe działa a lokalnie jak nasza bramka :+1:. Ogólnie możliwość jest bardzo dużo i samo zarządzanie system jest bardzo proste i instytucyjne.

Chciałem tylko przypomnieć moje zdanie, które przedstawiłem w innym temacie.
Są wątpliwości co do legalności rozwiązania z Xpenelogy.

Pod rozwagę każdego…

Ja mam u siebie wybrany SQLite ale na podłączonym dysku SSD i nie ma żadnego problemu.

2 polubienia

Rozumiem że dysk SSD masz podłączony przez USB? dodawałeś zasilanie dysku z zewnątrz?

Tak. Dysk mam podłączony przez USB. Nie dodawałem zasilania z zewnątrz.

U mnie to samo było :slight_smile: Restart codziennie około 4:20. To było w grudniu a teraz jest ok.

Od tygodnia mam logowanie na serwerze MariaDB postawionym na QNAP i wszystko pięknie śmiga i historie mam jak sobie ustawię np 660 dni :slight_smile:

1 polubienie

Na razie będę testował SSD wpięte pod bramkę. Czytałem o QNAP i Synology, jakoś to drugie mnie bardziej przekonuje, ale kwota za DS220+ oraz dyski 4TB trochę spora :crazy_face: aczkolwiek pewnie niska biorąc pod uwagę koszt odzyskania danych (tym bardziej, że mógłbym wykorzystać również do działalności).

Zrób sobie xpenology na kompie za 1/4 ceny synology no i parametry będziesz miał lepsze.

Od ok. miesiąca ma wpięty SSD przez USB i ani razu bramka się nie zawiesiła (na SD po kilku dniach miałem problemy). Historia ustawiona na 10 dni. Jedyne co zrobiłem to wypiąłem dongla od pilota żeby dysk miał więcej prądu. Także powinno ci działać.

Ja jednak wole QNAP niż Synology. Za tą samą cenę mamy lepszą maszynę jeśli chodzi o sprzęt. Życie stało się prostsze hehe. W końcu sterta dysków podłączanych przez USB poszła do lamusa… Z AIS mam pełen monitoring statusu i temperatury każdego dysku i całego urządzenia. Logowanie do zewnętrznej bazy danych. Do tego monitoring UPSa APC i odmontowanie macierzy w przypadku zaniku zasilania przez xx minut…

Hmm… nie mogę sformatować mojego SSD w FAT32, tylko NTFS lub exFAT :frowning:
Po podłączeniu do bramki nic się nie dzieje. Nie wiem czy ze względu na format plików czy za dużego zapotrzebowania na prąd.

Xpenology brałem pod uwagę, lecz dochodzi sprawa legalności i prądożerności. Możliwe, że tylko podświadomie, gotowe rozwiązanie (qnap/synology) wydaje mi się pewniejsze/bezpieczniejsze w działaniu. Nie wykluczone, że dla samego testu oprogramowania postawię na starym PC, żeby się bardziej przekonać.

@Iron, jakiego QNAP-a wybrałeś? Widziałem, że oferują niższe ceny, jednak dużo osób narzeka na chaotyczne oprogramowanie i porozrzucane w nim opcje, które w Synology są uporządkowane tematycznie i wygodniej się to obsługuje. Całkiem ostatnią, aczkolwiek nie bez znaczenia sprawą jest sam wygląd urządzenia :wink: choć wiadomo, ma to działać :slight_smile:

TS-431P3 - na razie 3 dyski 4 TB w Raid 5.
Dla mnie oprogramowanie nie jest chaotyczne… wszystko intuicyjnie i przejrzyście jak dla mnie aż za bardzo… prądożerność brałem pod uwagę właśnie :slight_smile: Obsługa UPSa APC po USB też pięknie działa i zabezpiecza żeby w czas odmontować macierz.

1 polubienie

Dzisiaj potrzebowałem sprawdzić dane historyczne z ubiegłego miesiąca ale coś u mnie z zapisem do bazy Marian DB jest nie tak bo zapisana jest tylko historia z ostatnich 10dni a w ustawieniach mam:
SharedScreenshot

Prośba, sprawdźcie jak jest u Was i dajcie znać.

Ja mam na 660 dni :wink: i też się chwilę nad tym głowiłem ostatnio :wink: Przesortuj kolumny w phpMyAdmin po dacie :wink:

W bazie Marian DB ostatnie wpisy z 9 lutego i na bramce to samo, dane dostępne od 9.02


Hm chyba coś jest na rzeczy bo ja mam ustawione na 660 dni a mam od 11.02. Nie pamiętam co prawda dokładnie kiedy ustawiałem te 660 dni ale raczej kilka tygodni temu. Wydaje mi się, że nie bierze pod uwagę poniższego parametru tylko z automatu jest na 10 dni tak jak domyślnie było…

Liczba dni historii przechowywanych w bazie
660

Na 100% to nie jest problem z moją bazą. Mimo ustawień zapisu więcej niż 10dni, bramka zapisuje tylko ostatnie 10dn. @jolka i @Celina wiem, że jesteście mocno zapracowani ale jak można prosić o zapisanie do to-do i sprawdzenie wolnych chwilach to będę wdzięczny :wink:

Niestety muszę potwierdzić obserwacje Tomasza.
Sprawdziłem u siebie plik .ais_db_settings_info i jest w nim to czego oczekiwałem:
"dbKeepDays": "100"

Pewnie jest gdzieś inny hardcode, którego podczas ostatniego fixowania nie zauważyłem.

Zgłoszę do sprawdzenia :slight_smile:

1 polubienie