Zapis zdarzeń do zewnętrznej bazy danych

Pytanie kontrolne, restart bramki robiłeś?

Pm2 restart ais zrobilem

Na jakiej wersji oprogramowania jest bramka?
Wcześniej historia działała dłużej?

Na najnowszej nie jest to Beta tak działała od początku miałem ustawione na 366dni taki błąd

O co kaman? Przez PhpMyAdmin wchodzę na bazę i niby ok, a z Jolki


Czy wystarczy, że zaznaczę

czy jeszcze mam coś w configuration.yaml dopisac?

Jeśli to na lokalnej maszynie to w adresie wpisz localhost lub 127.0.0.1

Ale osobiście polecam PostgteSQL, u mnie po migracji z MariaDB baza się już nie wysypuje i bez problemu i szybko podnosi się po twardym resecie. Testuje od jakiś 2 tygodni po tym jak Jolka zaczęła używać Postgresa jako domyślnej bazy na AIS PRO1.
Opis konfiguracji → LINK

EDIT Jak to na synology to nie było tematu :slight_smile:

Nagle samo z siebie?
Wejdź w aplikacje i w Marie to możesz wyłączyć ją i włączyć spowrotem, albo restart synology.
Potem aisa, no chyba że załapie po samym restarcie bazy

Mimo takich ustawień


zapisuje tylko 10 ostatnich dni
wersja Jarek beta

Wychodzi na to że cały czas trzeba w configuration.yaml z łapy wpisać purge_keep_days:

Czy obecnie zapisem purge_keep_days: mogę regulować ilość dni zapisu do lokalnej bazy danych PostgreSQL (local)?

Czołem! Na bramce DEV3 mam aktualnie Maję (beta) i podobnie jak to miało miejsce na Leonie (produkcyjnym), nie udaje mi się zmusić bramki do rejestracji zdarzeń na karcie pamięci. Po restarcie bramki, na karcie tworzy się plik ais.db zerowej wielkości, ale baza nie zapisuje się a Historia i Dziennik zostają wyłączone.

Nie jest to chyba problem z kartą (nowy SanDisk 32GB FAT32), gdyż logi zapisują się na niej prawidłowo.

W wątku o Leonie, @krzychorna zgłaszał podobny problem, ale jego rozwiązanie nie zostało podane. Być może jest to błąd do poprawki w kolejnych wydaniach AIS?

1 polubienie

Odświeżam temat.
Przy zapisie na zewnętrzną kartę pamięci/pendrive plik z bazą ma rozmiar 0b, logi zapisują się normalnie. Jak rozwiązać ten problem?
Aktualna wersja Maja prod.

Witam baza danych tego servera chyba padła

(https://remotemysql.com/)

czy ktoś zna inną baze danych online ?
Pendrive oraz karta pamieci nadal nie działa w AIS

1 polubienie

Chyba jest tam limit w free na wielkość bazy bodajże 100MB, co łatwo przekroczyć :slight_smile:

miesiąc temu próbowałem i nie dało się utworzyć tam bazy, bo nie można wypełnić obowiązkowej ankiety.

@Medykkforek - prośba do Ciebie, wklejaj linki jako zwykły tekst, a nie jako tekst sformatowany. Wówczas będą działały i odsyłały, do tego służą. Osobiście nie chce mi się kopiować takich rzeczy i szukać na własną rękę. Z resztą przy Twoich opisach problemów, to już dawno dałem sobie spokój z pomaganiem Tobie, szkoda czasu na wyjaśnianie co autor ma na myśli.
Chyba, że oczekujesz na tak zadane pytanie tak samo bogatej odpowiedzi.

1 polubienie

Napisałem że darmowa baza danych przestała działać i czy ktoś zna inna

Znam

https://ai-speaker.discourse.group/t/cloud-free-tier/3079

teoretycznie 200GB darmowe praktycznie tez

1 polubienie

Dziękuję, czy dodawałeś tez kartę do konto ? Widzę ze jest wymagana do bezpłatnej rejestracji

Domyślam się, że to pytania do mnie.

Jaką kartę do jakiego konto?

Do rejestracji czego i gdzie?

Naucz się pisać pełne komunikaty. Zdania złożone pozwalają zrozumieć przekaz autora, jasno bez domysłów i nieporozumień. Służy temu również interpunkcja.

Tak pytanie do Cezary , Czy dodawałeś kartę od banku do bazy danych , która podałeś

wt., 20 gru 2022, 13:37 użytkownik Cezary.K z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał: