Zapis zdarzeń do zewnętrznej bazy danych

Zapoznaj się z materiałem pod linkami jakie podałem w tamtym temacie. Nie jest to baza danych jako taka. Jest to wirtualna maszyna z Linuxem, na której to możesz zainstalować dowolną bazę danych i inne, dowolne usługi. Do dyspozycji otrzymujesz 24GB RAM 200GB przestrzeni dyskowej i 4 rdzenie procesora ARM.
Co do karty płatniczej… Tak podałem wirtualną kartę, pobrali 4PLN i za dwa dni dostałem zwrot pieniędzy.
Jest to dość popularna metoda uwierzytelniania tożsamości w sieci. Jeśli masz obawy szukaj innego rozwiązania.

1 polubienie

Jest to też zabezpieczenie dostawcy przed przekroczeniem darmowej puli czy wykorzystaniem w celach sprzecznych z regulaminem (wyobraźmy sobie zastosowanie w celu kopania krypto na koszt Oracle :P).
Żadna licząca się firma nie obciąża niczyjej karty bez powodu.
Jeśli ktoś woli dmuchać na zimne, to można spróbować użyć
a) karty jednorazowej
b) karty prepaid
c) karty wirtualnej
jakkolwiek w niektórych przypadkach ich użycie może być blokowane (jeśli oferowane darmowe usługi stanowią świetne pole do nadużyć).

Czy obecnie oprócz opcji z Oracle są jakieś inne możliwości na zapis danych do jakiejś zewnętrznej bazy? Mam instalację fotowoltaiczną i obsługa zakładki energia bez zapisu historii jest trochę bez sensu…

jak miało by wyglądać takie połączenie w przypadku wersji ola bez nakładki gui ais do tej bazy danych oracle i jednocześnie do influxa

Zostawię taka informację dla potomnych i zaczynających przygodę z AIS. Do bramki najlepiej dokupić sobie kartę sd i bazę danych zmienić SQLite (file) i zapisywać sobie to na kartę sd. Z automatu przedłużyłem sobie historię zapisu do 30 dni i WRESZCIE mam spokój z wczytywaniem history stats. Jakbym ustawił sobie to od nowości to zaoszczędził bym sobie sporo nerwów:) Działa bezbłędnie :grin:

2 polubienia