Zigbee2mqtt cc2531 - przestało działać

To widzę że to nie tylko mój problem tylko concentrator coś nawala. Ale u Was też objawia się to tak że usb nie świeci nawet nie trzeba restartowac AIS tylko wyciągnąc i wsadzić dongle.

@jolka co z tą aukcją. Mnie dalej się wiesza… Zigbee Wam też? Co powiecie CC2530 + CC2591 router ZigBee USB w obudowie 9385244943 - Allegro.pl czy iść z conbee2?

Ty chcesz to jako router czy jako koordynator użyć?
Jako koordynator raczej nie zadziała automatycznie z AIS. Stojąc w podobnym miejscu chyba bym poszedł w stronę Conbee2.

Jeśli się wiesza spróbuj zmienić kanał wi fi oraz zigbee użyj w telefonie wi fi analizer i zrób tak żeby sygnał się nie nakładał

Nie jest jakiś problem z zigbee to nie problem wieszania tylko problemu z układem.

@Celina co z tym wystawieniem na allegro tego programowania cc2531

@olek123456 po weekendzie uruchomimy już tą opcję :slight_smile: napiszemy o tym w osobnym poście na forum z ‘instrukcją’ co i jak :slight_smile:

Można prosić link do nowego firmware do CC?

Strona projektu zigbee2mqtt

Tam są wszystkie potrzebne linki (GitHub, forum, firmware, FAQ, opisy i instrukcje… Generalnie wszystko) :wink:

Witam, niestety mam dziwny problem z zigbee. Nie łączy się, a przynajmniej nie tak jak powinno się łączyć. Urządzenia które są sparowane działają. Zmiana USB oraz kanału nic nie dało…Zigbee kupiłem z antenką…chciałem to reklamować u sprzedawcy ale on po logach stwierdził że problem jest z AIS a nie z “jego” sprzętem. Czy ktoś to może potwierdzić? Ew coś doradzić?




Padło nie będzie działać

@mario jeżeli to nie pomoże Zigbee2mqtt cc2531 - przestało działać - #88 przez araczkowski to niestety tylko ponowne flashowanie modułu.

Dziękuję za odpowiedź. Teraz pozostaje “kopanie się ze sprzedawcą”, całe szczęście że to nie AIS.

Nie wiem czy warto się kopać. To chyba nie jest stricte problem sprzętu. Jeżeli masz jakąś podstawową wiedzę z zakresu informatyki programowania mikrokontrolerów, posiadasz Arduino lub Raspberry to flashowanie zajmie ci max 30 minut. Z tym koordynatorem trzeba być gotowym na pewne niespodzianki. Mi najpierw pracował bez problemów ok. pół roku (25 urządzeń), potem dwa razy się wysypał w ciągu kilku dni a teraz ponad dwa miesiące działa. Oczywiście uważam że docelowo trzeba się przesiąść na wydajniejszy koordynator nawet już poczyniłem zamówienia na bazie artykułu Cc2652p Ebyte (E72-2G4M20S1E) DIY Zigbee koordynator
Sądzę że w przeciągu pół roku będzie znacznie większy wybór urządzeń.

1 polubienie

Kup od AIS Zigbee USB CC2531 >>> - masz gwarancję i wsparcie; a z czasem zmienisz na coś innego.

Obszar domu czy mieszkania ogarniesz pośrednimi urządzeniami z funkcją routera.

A może to jednak problem z AIS:
Logger: homeassistant.components.zha.core.gateway
Source: components/zha/core/gateway.py:157
Integration: Zigbee Home Automation (documentation, issues)
First occurred: 21:34:44 (2 occurrences)
Last logged: 21:41:40

Couldn’t start ZNP = Texas Instruments Z-Stack ZNP protocol: CC253x, CC26x2, CC13x2 coordinator
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy_znp/api.py”, line 532, in request
response = await response_future
asyncio.exceptions.CancelledError

During handling of the above exception, another exception occurred:

Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/zha/core/gateway.py”, line 157, in async_initialize
self.application_controller = await app_controller_cls.new(
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy/application.py”, line 69, in new
await app.startup(auto_form)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy_znp/zigbee/application.py”, line 200, in startup
return await self._startup(auto_form=auto_form, force_form=force_form)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy_znp/zigbee/application.py”, line 209, in _startup
await znp.connect()
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy_znp/api.py”, line 259, in connect
self.capabilities = (await self.request(c.SYS.Ping.Req())).Capabilities
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zigpy_znp/api.py”, line 532, in request
response = await response_future
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/async_timeout/init.py”, line 55, in aexit
self._do_exit(exc_type)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/async_timeout/init.py”, line 92, in _do_exit
raise asyncio.TimeoutError
asyncio.exceptions.TimeoutError

Problem rozwiązany. Może ktoś będzie miał podobnie i rozwiązanie mu się przyda. Po wielu kombinacjach i zmianach modułu …to co pomogło to odinstalowanie integracji zigbbe. Po odinstalowaniu, moduł pracuje idealnie już od dwóch dni. Zero problemów.

1 polubienie

Po wczorajszej aktualizacji do wersji Hugo wsiorbało zigbee. Po komendzie pm2 show zigbee otrzymuję:
[PM2][WARN] zigbee doesn’t exist
Sama aktualizacja przebiegła normalnie, Jolka ogłosiła uruchomienie wszystkich procesów ale chyba się pomyliła :wink: Zmiana kanału nic nie dała, dopiero pełny reset aplikacji. W nagrodę muszę ponownie dodać wszystkie urządzenia z sieci zigbee.
Bramka to dev2 a adapter Zigbee USB CC2531 kupiony od Jolki :slight_smile: Wcześniej takie problemy były przy zaniku zasilania lub automatycznej aktualizacji, zawsze wystarczał prawidłowy restart. Po zabezpieczeniu bramki UPSem i wyłączeniu auto aktualizacji zapomniałem o problemie aż do aktualizacji Hugo. Czy na adapterze ConBee II też zdarzają się takie problemy?

1 polubienie

U mnie cc2531 wogole chyba padło.
Dioda nie świeci więc chyba zgon.
Niby Jolka mówi że dodano i uruchomiono ale nie ma listy urządzeń w zigbee2mqtt.
:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: Zamówiłem nowe, może @Celina zdąży dziś wysłać to sprawdzę co jest grane na nowym.

1 polubienie