👨‍🚀 Darek, piewsza BETA wydana (UWAGA Wymagany Python3.9 - binarki LTS)

Zainstalowałem teraz Darka na DEV1 LTS i poszło bez problemu a na DEV2 nie, jeśli po zakupie DEV2 i przywróceniu kopii zip DEV1 z przed LTS to rozumiem że LTS została?

Tak
LTS to binarki (skompilowane progamy w najnowszych wersjach) python3.9, c/c++, nodejs …
kopia to tylko konfiguracja, hasła i ustawienia z bramki

PS
musimy wymusić aktualizację do LTS przed instalacją Darka (bo HA nie wspiera już Pythona3.7),
zaraz zablokujemy możliwość aktualizacji do Darka na bramkach które mają stare binarki

Rozumiem, że DEV2 po zakupie była już w wersji LTS?. Ponieważ ja nie aktualizowałem a obiło mi się o uszy że jest LTS?

Na beta wydaliśmy aktualizację Darka

HA od 2 dni nie wspiera już Python3.7

Instalacja na bramkach które nie mają najnowszych binarek może nie działać prawidłowo @Iron za info.
W tej chwili żeby nadal wspierać Python3.7 wystarczyło by poprawić jeden import, ale z każdą kolejną wersją mogły by się pojawiać kolejne nikompatybilności. Dlatego doszlśmy do wniosku, że musimy wyrównać wersje binarek u wszystkich, żeby łatwiej było nam to ogarniać i diagnozować.
Żeby “wymusić” przyejście na najnowsze binarki blokujemy możliwość instalacji Darka na starszych binarkach (przed LTS).

Wersja Darek będzie wymagała nowszych binarek na bramce - wersji LTS (bo tam jest najnowszy Python 3.9).

Tu jest opis jak przejść do wersji LTS:

Inna (szybsza i prostrza) metoda to wykonanie pełnego resetu aplikacji, wtedy automatycznie mamy najnowsze kody -najnowszą stabilną wersję systemu:




PS
Jeżeli ktoś nie chce przechodzić na najnowszego Pythona a Darek nie działa poprawnie to żeby wrócić do Celiny (ostatnia wersja która wspiera Python 3.7) wystarczy w konsoli wpisać:

pip install ais-dom==2021.1.6 -U

Mozecie sprawdzić działanie kamerki ps3 eye ponieważ u mnie po naciśnięciu przycisku aqara bramka mówi brak danych głosowych chociaż dioda w kamerce świeci. Robilem restart oraz zmieniałem porty USB ale nic to nie dało

Czy naprawdę nikt nic nie wie?

Chłopie jest weekend, dej pokój.

Napity czy brałeś coś? Jak masz takie odpowiedzi udzielać na tym forum to odpuść. Mam problem to piszę, ponieważ od czasu aplikacji Hej Maya a teraz Hej Siri używam cały czas mikrofonu a teraz nie dziala nawet poprzez wywołanie przyciskiem aqara. Wygląda tak jakby kamerka miała mikrofon wyłączony. A ty z taką pomocą wyjeżdżasz.

1 polubienie

Ja nadal muszę używać pilota od bramki, ponieważ kamerka nie działa. Twórcy bramki nawet nie reagują na mój problem. Zresztą nie pierwszy raz. Liczy się tylko opis nowej aktualizacji i czasami coś odpiszą. Moim zdaniem kolega @stravi lepiej się na forum angażuje jak twórcy bramki. Może gdzieś jakiś bakcyl jest ale nikt nic nie wie. Fajnie było powiedzieć Hey siri wyłącz telewizor a teraz jest potrzeba używać pilota. Na forum nie ma dużo tematów aby zaraz odpowiadać na pytania użytkowników. Czasami mija kilka dni jak jaśnie państwo od zrobienia bramki coś odpiszą. Ogarnijcie się proszę ponieważ zawsze czekamy właśnie od was na pomoc.

1 polubienie

Pilot jest od AIS, kamera jest Twoja i Ty ją konfigurowałeś, dodałeś. Masz pretensje do AIS…skąd takie oczekiwania?
Nie widzę związku, logiki.

2 polubienia

Szanowny kolego, przeczytaj proszę zasady tego forum i zanim zaczniesz pisać kolejnego posta, sam się “ogranij”:

Wszystkie zasady to 3 punkty. Bardzo proszę się do nich stosować.

3 polubienia

Dlaczego wiedziałem że takie odpowiedzi dostanę… ja tylko prosiłem o pomoc osoby które bardziej się znają na tym. A dostałem co…? Wywoływanie automatyzacji głosowo bardzo mnie cieszyło, po aktualizacji się skopało a pomóc dostałem jak powyżej.

Przeszukaj forum i znajdź osoby z kamerą od PS3 i do nich skieruj swoje pytania. Jak obecnie wygląda sytuacja z taką nietypową integracją? Masz na to temat, który sam stworzyłeś. Masz również możliwość adresowania bezpośredniego do konkretnych osób @paciuk i to działa.

Nie każdy ma mikrofon od PS3 jak by ktoś miał napewno by Tobie odpisał.Moze kamera nie obsługuje python 3.9 (przypuszczenie skoro zrobiłeś aktualizację)

Może tutaj jest odpowiedź

@Medykkforek i dziękuję przynajmiej ty nakierowales mnie na mój problem. Co do reszty to pytanie zadałem osobom co używają kamerkę i byłem świecie przekonany, że twórcy bramki też ją używają. Proszę się nie denerwować na mnie. Jak kogoś obraziłem to proszę mi wybaczyć

1 polubienie

A wiesz juZ co może być ?

Tak na szybko ci odpowiem że nie ma mnie teraz w domu (pisze z telefonu) ale po pracy zerknę na wątek

Spoko, spoko nikt tu się nie obraża, my nie z tych :wink:
Chodzi tylko o to, że to nie piekarnia, ani pożar w…

PS

Zgadzamy się, bo to forum powstało na prośbę użytkowników i dla użytkowników. Część ludzi pomaga innym w rozwiązaniu problemów i to jest świetne :heart:
Są też tacy co mają roszczenia, bo nie działa coś, co nawet, w dokumentacji nie jest opisane, i denerwują się, że nie dostali wsparcia od innych.

Nim zarzucimy komuś, że mi nie pomaga, zadajmy sobie pytanie - komu my pomogliśmy? Czemu ja nie jestem jak @stravi :wink: ?

Zgodnie z amerykańską zasadą :wink:

nie pytaj co twój kraj może zrobić dla ciebie zapytaj co ty możesz zrobić dla swojego kraju

Bądzmy wszyscy jak @Stravi ! A świat będzie lepszy! :slight_smile:
:peace_symbol:

2 polubienia

Ja to wszystko rozumiem. Ale np. Zamiast pisać taki długi komentarz @jolka to czy nie było by prościej napisać sprawdz to czy tamto i się okaże co masz źle lub co jest nie halo. Ja naprawdę szanuje waszą pracę i nie chcę tu jakieś konfliktów robić. Poprostu ti było piękne. Ktoś z rodziny mówi Hej Siri wlacz tv czy Światło bramka odpowiadała 2x ok włączam a teraz to czy naciśnie przełącznik światła czy guzik na pilocie trochę mija się z celem. A co będzie z głośnikiem AIS? a przymierzam się do zakupu jak wyjdzie.