👱‍♀️ Greta pierwsza BETA

To ją grzej, a jak cię nie ma to może sobie z kimś poradzi… :grin:

Ale one w szczególikach nie są identyczne. Gdybyś widział jednocześnie ekrany Franka na dev1 i dev3 to zobaczyłbyś różnice.

To są drobiazgi, nie narzekam. Ale pewne rzeczy powtarzalnie sprawiają problemy na dev1 a nie ma ich na dev3

A nie zauważyłeś, bo - jak sam piszesz - nie masz Franka tylko Ewe.

Szczegóły, nie ma co pisać.:slightly_smiling_face:

Skupmy się w tym wątku na Grecie ale to Bossowie powinni się wypowiedzieć o tych problemach powyżej. Poza tym to Beta więc spokojnie póki co :slightly_smiling_face:

Właśnie o to chodzi, że Bossowie jak piszesz nie reagują szybko na takie sytuacje i pozostawiają nas z problemem. Rozumiem są w czasie wolnym i nie wspierają przez 24h na dobę

Ponownie bez konkretów. Mam wrażenie, że piszesz aby tylko coś pisać…

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego sterując ogrzewaniem w domu instalujesz wersję BETA.

3 polubienia

Nigdy nie było problemu aż do teraz… Instaluję bo lubię być na bieżąco i ciekawość zagórowała nad rozsądkiem…

Nie drogi kolegi. Wątek jest o Grecie, Ty zacząłeś off topic pisząc o Ewie a ja niepotrzebnie pociągnąłem dalej. Skup się na pomocy kokegom i nie skupiaj się na swoich neitrafionych diagnozach i sucharach o grzaniu. Chyba, że chcesz sobie po prostu popisać i poblyszczec.

Bez urazy :slightly_smiling_face:

Pewnie to offtopic, ale faktycznie o jakie różnice chodzi? Może masz ciut inne konfigi i dlatego są jakieś drobne różnice?

1 polubienie

Masz betę Gretę czy czekasz na stabilna wersję?

Wersja beta nie wymaga wsparcia 24h/7d, używając takiej wersji musisz zdawać sobie sprawę jakie są jej ograniczenia i możliwe ryzyka.

Oczywiście, że czekam na stabilna wersję. Za mało jeszcze znam to środowisko, żeby ryzykować jakieś betawypadki przy pracy.

1 polubienie

Może po prostu zrób downgrade do Franka?

Problem tkwi w Androidzie (serwerze). Po aktualizacji do wersji 2.8.9 zniknął dostęp zdalny do konsoli i najwidoczniej jeszcze się coś posypało. Przed aktualizacją serwera wszystko działało dobrze…Czeka mnie najprawdopodobniej reset do fabrycznych jak coś twórcy nie poradzą…

Kopia, downgrade, przywrócenie kopii. Proste i w 30-45 minut

Serwera nie przywrócisz z kopii…

Działało Ci wszystko na Franku?

Downgrade w przykładzie

Tak wszystko działało bez problemów… Teraz nie działa nic za wyjątkiem zigbee… Robiłem już downgrade, ale Androida (serwera) w ten sposób nie przywrócisz do starszej wersji. Potrzebna by była komenda na zainstalowanie wersji Androida 2.8.6

Potwierdzam, że po zainstalowaniu najnowszej bety nie mam dostępu do konsoli i nie wystartowały urządzenia z tasmotą tylko samo zigbee. Za to przybyło adrenaliny a to zawsze coś tylko ciężej usnąć.

Jeszcze tylko 5 dni i będzie stabilna wersja. Jestem przekonany, że będzie szansa aby Wasze problemy zostały rozwiązane.

Jest jeszcse droga:

Pozdrowienia

U mnie też. Dlatego wywaliło wszystkie urządzenia WiFi z tasmotą.