Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

Można, musisz zintegrować Jolkę z Google, wtedy w Google masz wystawione przełączniki Jolki.

Tak jak napisał @Stravi da się bez problemu.
Z tym że u mnie głośniki gada tylko po angielsku, więc nie za bardzo praktyczne.
Temat na osobny post.

Hmmm , a mi google mówi “brak dostępu do jednego lub więcej urządzeń. Spróbuj skonfigurować je ponownie”
W samej aplikacji google home włączniki są widoczne i ręcznie mogę włączyć.
Mówicie, że u Was działa głosowo?

Przeniosłem temat do nowego postu.

Podpowiedzcie mi prosze czy do integracji z Satelem potrzebuje ETHM1 plus czy wystarczy zwykly Ethm1 (ktory niestety posiadam) i pewnikiem bede musial podmienic.

Musi być z plusem niestety

Dzieki, jutro deptam kupic i podmieniam.

Jeszej jedno pytanie. Gdy zamontuje w systemie Ethm1 plus to czy po integracji z Asystentem domowym bedzie mozliwosc sterowania glosowego wyjsciami na Satelu ( po odpowiedniej kongiguracji) w jezyku polskim za pomoca Jolki, dedytkowanego pilota do systemu aasystenta domiwego oraz za pomica assystenta googla ? (o glosniku google home juz sporo poczytalrm na watku od Tomasza - super !!!) Poprostu piwiem wlacz swiatlo salon i zadziala. Dziekuje.

@The_preatorian, jeśli masz możliwość sterowania tym światłem z Satela, to będziesz mógł nim sterować głosowo z bramki AIS.

tak. Mam 7 int-iorsow. “zaprogramo wanych” 50 wyjsc od swiatel, zraszaczy, bram, furtek, kina domowego itp itd. tak rozumiem dotyczy Jolki i asystenta googla ?

Grzegorz Jarzembowski
tel. 606660599

Nie mam integracji z google, ale z tego co wyczytałem tak właśnie będzie to działać.
Ja z satela steruję tylko bramami i furtką. Działają komendy głosowe z Jolki. Z google asystenta też powinno.

Cześć, wie ktoś jak ogarnąć z klawiatury HA uzbrajanie alarmu ale z wyborem “Noc” lub “Po za domem”.
Mam 1 partycję w Satel i w niej 5 stref gdzie np strefa 4 załącza tryb noc a strefa 5 załącza wszystko(Po za domem).

@artur, używając swojego pinu załącz czuwanie poprzez HA w strefie 4 lub 5 wedle życzenia.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli “Używając swojego pinu”, jak byś mógł dokładniej opisać. Może jakiś fragment kodu.

Dodaj kartę panelu alarmu i podaj swój pin.
image

No to tak robię podaję pin i wciskam (Uzbrojenie pod nieobecność) jest ok ale jak wciskam (Uzbrojenie na noc ) to już nie działa.

Nie korzystam z tego, ale sprawdziłem i mam tak samo. W sumie jak się chwilę zastanowić nad tym to jest prawidłowo, bo w sumie co to dla Satela oznacza alarm noc? U mnie taki tryb uzbrajania alarmu włącza czuwanie w ogrodzie, garażu i nie używanych w nocy pomieszczeniach oraz kontaktrony (bramy, drzwi, okna). Natomiast jest to tryb “zero jedynkowy” tj. albo czujka czuwa albo nie. Pewnie są systemy alarmowe, które inaczej pracują z HA i rozróżniają inne tryby. W Satelu każda strefa ma osobny panel alarmu. Pewnie dałoby się stworzyć w Satelu wirtualną strefę, ustawić zależności pozostałych stref od jej stanu i wystawić ją na widok w HA żeby łatwiej sterować. Ja nie szedłem tą drogą, ponieważ domownicy korzystają z pilotów, a w razie potrzeby załączamy alarm zdalnie, najszybciej poprzez SMS.

Właśnie tak zrobiłem tj. wirtualne strefy zarządzają innym strefami tak jak opisałeś @traviz a dwa osobne panele uzbrajają/rozbrajają odpowiednią strefę.

@artur, czy teraz działa to tak jak chciałeś?

Nie do końca bo muszę użyć dwóch osobnych paneli, a idealnie było by używać jednej klawiatury z wyborem co uzbroić tak jak to ładnie wygląda na zdjęciu które dołączyłeś. Ale może jeszcze kiedyś mi się uda to poprawić.