Integracja z Satel (AI-Speaker - Home Assistant)

To wszystko już jest w HA i mam na bramce. Panel sterowania alarmem również można dodać.


Na 10 calowym tablecie czytelnie i bez dodatkowych monitorów.

Więc potrzebny jedynie wyświetlacz, resztę załatwi serwer. Od tabletu nie widzę lepszego rozwiązania.
Instalujesz na nim aplikację np. WallPanel.
http://thanksmister.com/wallpanel-android/

Jak znajdę tablet z Ethernetem i zasilaniem od tyłu żeby mi nie wisiały kable z boku, to tak zrobię.

Mogę odsprzedać, spełnia warunki i mega czytelny :wink:

Cezary.K

3

paź '20

Zaszalałem i kupiłem największy tablet jaki widziałem. Nie mogłem się powstrzymać. Dotykowy monitor z Android 4.1.1 - Philips S221C3A (specyfikacja) . Imponujące 5kg elektroniki z 2014r.
Raczej nie powieszę tego na ścianę 21,5``.32TA2800_79-IMS-en_AU

Skonfigurowałem plik configuration.yaml zgodnie z instrukcjami do integracji Satela. W panelu niby mam stany partycji, wejść oraz sterowane wyjścia z działającymi przełącznikami. System reaguje na komendy głosowe “Załącz…” załączając dane wyjście. Jednakże mam kompletny brak aktualnych stanów wejść oraz partycji, a przełączniki wyłączników zmieniają swój stan na “włączony” na sekundy i wracają do stanu " wyłączony", aby wyłączyć dane wejście muszę kliknąć myszką dwa razy, tak żeby drugie kliknięcie przypadało jeszcze w momencie stanu przełącznika na 'włączony". Wyjścia na Integrze mam typu BISTABILNE. Po zmianie na typ MONOSTABILNE sytuacja wygląda identycznie. Wygląda to tak jakby Integra nie zwracała aktualnych stanów wejść i wyjść, jakby komunikacja była tylko jednostronna. Ma ktoś pomysł gdzie może leżeć problem. Komunikacja z ETHM-1 z innymi programami jest bezproblemowa. Czy trzeba może wprowadzić jakieś wpisy w innych plikach w celu odświeżania?

Pokaż ustawienia wyjść w dloadx, a najlepiej to załóż oddzielnego użytkownika w Dloadx dla pobierania danych tylko do AIS

1 polubienie

Dzięki za zainteresowanie tematem. Problem okazał się bardziej banalny: tak zachowuje się integracja przy użyciu ETHM-1 - komunikacja jest tylko jednostronna, nie ma informacji zwrotnej z systemu alarmowego. Jutro podmienię moduł na ETHM-1 Plus i temat powinien być rozwiązany.

Nie rozumiem dlaczego nie przeczytałeś najpierw dokumentacji integracji Satel Integra - Home Assistant gdzie wprost jest napisane:

Please note that ETHM-1 module is currently not supported: it does not provide functionality used by this extension. At the moment only ETHM-1 Plus module is supported. That might change in the future, but no promisses are given.

Ile czasu straciłeś przez to? :wink:

Home Assistant to naprawdę dobrze udokumentowany projekt, polecam czytać tę dokumentację.

1 polubienie

Cześć
Przeczytałem i byłem święcie przekonany, że w swoim systemie testowym mam ETHM-1 PLUS, jednak zapomniałem, że jakiś czas temu podmieniłem go z innym modułem u klienta. Pamięć czasami zawodzi :). Ale przynajmniej mamy potwierdzenie, że można czasami użyć starego ETHM-1 do przesłania komendy załącz.

Pozdrawiam

W dniu .01.2021 o 23:16 macek z AI-Speaker ai_speaker@discoursemail.com pisze:

Zabrzmiało jakbyś był instalatorem systemów Satel :wink:

Mam prośbę w rozwiązaniu problemu sterowania głosowego wyjściami Integry.
Konfiguracja:
Integra 128 WRL, ETHM-1 Plus v.2,07, bramka AIS przywrócona do ustawień fabrycznych, brak dodatkowych zainstalowanych integracji.
Efekt:
Widoczne są w bramce wszystkie encje switchy i sensorów, istnieje możliwość sterowania przełącznikami z poziomu panela, ale brak możliwości sterowania głosowego wyjściami Integry. W odpowiedzi Jolka komunikuje “Urządzenia … nie można włączyć” lub proponuje wyświetlenie jakichś obrazów.


Wygląda na to, że widzi te wyjścia, ale z jakichś powodów nie może ich włączyć za pomocą komend głosowych. Co dziwne, parę dni temu, komendy głosowe przy tej konfiguracji działały. W logach widać, że jest gdzieś problem w integracji satel_integra. . Zmieniałem już uzytkowników, sterowałem nawet z pozycji administratora i efekt jest ten sam.

W nawiązaniu to integracji z modelami Versa, sam mam taki alarm i nurtuje mnie fakt że nie można go połączyć z HA. Zastanawiam się czy można dołożyć do Versy kompatybilny z HA moduł ETHM1-Plus? Na stronie producenta w opisie jest zaznaczone że współpracuje on zarówno z Integrą jak i z Versą. Rozumie też że dokupowanie ETHM-1 Plus za 500pln tylko dla integracji z HA podczas gdy wbudowany moduł spełnia swoje podstawowe funkcje jest dosyć kosztowne wiec wole najpierw zapytać czy ktoś kiedyś próbował takiego rozwiązania? Pozdrawiam.

Witamy na forum :wave:
Również mam centralę Versa. Jak przeczytasz ten temat od początku, to odpowiedź na twoje pytanie pada nie jeden raz.

Moduł współpracuje z centralą ale centrala nie wyśle nic dla HA. Każda inna niż Integra nie ma protokołu komunikacji, który wykorzystany jest w integracji z HA.

Cześć, Takie pytanie do posiadaczy integry, jak bardzo skomplikowane jest skonfigurowanie systemu, czy dam radę sam ogarnąć instalację całego alarmu. Drugie pytanko czy dostęp do chmury satela jest płatny?

Czy dasz radę? Pewnie tylko Ty to wiesz. Głównie chodzi czy masz dużo czasu na poczytanie instrukcji w spokoju. Ja zrobiłem bez żadnego wsparcia. Tylko instrukcja ściągnięta ze strony Satela.
Chmura jest darmowa. Przez chmurę tylko się łączysz do swojego systemu. Nie musisz konfigurować bezpośredniego połączenia jezeli nie masz stałego IP lub ddns.

2 polubienia

Jest tego sporo, juz raz podchodziłem do tematu ale różnorodność programów i modułów mnie “przerosła”, w jakiej kolejności należy do tego podejść?

Wszystko masz na dole strony
https://www.satel.pl/pl/product/544/INTEGRA%20128%20Plus,Plyta-glowna-centrali-alarmowej-od-16-do-128-wejsc-i-wyjsc,-spelniajacej-wymagania-normy-na-poziomie-GRADE-3

Jak coś jest niejasne to pewnie google podpowie. Program do konfiguracji to dloadx, ale najpierw musisz to połączyć. Jak ma wyglądać konfiguracji?

Na początek prosto :slight_smile:: płyta, klawiatura, moduł ETHM-1 Plus, czujniki ruchu Bosch, kontaktrony.

No to raczej powinieneś ogarnąć

Witam Panowie co robię źle ? Dodana integracja z Satel wejścia, wyjścia itd. Konfiguracja nie ma błędów serwer zresetowany ale powinny mi Sie pojawić jakiś encje lub sensory a tego nie ma? Po dodaniu panelu do dashboard działa zazbrajanie. Dziwne jest to też że dodany jest użytkownik z prawami tylko zazbrajania ale korzystając ze swojego kodu mogę rozbroić …

Wejscia to binary_sensor, a wyjścia to switch. Jak prawidłowo wpisałeś w pliku to muszą być. To ze swoim kodem to prawidłowe działanie. Wprowadzasz recznie tak jak z manipulatora, wiec musi działać.