­čÉŁ Maja wydania

Zapraszam do korzystania:

1 polubienie

Witam czy ┼╝eby zaktualizowa─ç bramk─Ö to musz─Ö aktualizacj─Ö kupi─ç na allegro ? Bo Nie wiem czy kupowa─ç czy nie

Ale ┼╝e jak, o co Ty pytasz? Przecie┼╝ masz bramk─Ö od x czasu i na pewno robi┼ée┼Ť nie raz aktualizacj─Ö.

Teraz już wiem przeczytałem info

zauwa┼╝y┼éem ┼╝e problem nadal wyst─Öpuje (brak mo┼╝liwo┼Ťci w┼é─ůczenia/wy┼é─ůczenia gniazdka ais) mimo przej┼Ťcia na tasmote mqtt wi─Öc chyba nie tu le┼╝y problem tylko gdzie indziej bo tylko pomaga restart gniazdka z konsoli tasmoty lub ponowne pod┼é─ůczenie do pr─ůdu

Hej Dawid jak usun─ů─ç r─Öcznie integracj─Ö AIS Google Kalendarze? Kiedy┼Ť to robi┼éem ale nie pami─Ötam ni w z─ůbÔÇŽ

Co┼Ť si─Ö zmieni┼éo?

Usuwałem integrację z listy integracji przez GUI, oraz te pliki, ale nie wiem czy kasowanie plików jest wymagane.

OK poradziłam sobie, więc dla potomnych:
Po aktualizacji brak zak┼éadki ÔÇťKal─ÖdarzÔÇŁ w HA

Brak Integracji na li┼Ťcie integracji w GUI:

Usun─ů┼éem pliki i integracj─Ö r─Öcznie z katalogu AIS. Restart HA, pr├│ba dodania integracji z GUI i komunikat, ┼╝e Google ju┼╝ udost─Öpni┼éo m├│j kalendarz dla AIS. Wi─Öc na stronie Sign in - Google Accounts odwo┼éuj─Ö dost─Öp do konta dla Asystenta Domowego i powtarzam procedur─Ö.

Nowa wersja wydana na kanale ALFA i BETA

to ostatnia wersja Home Assistant z numerkiem 2022.4. kolejne b─Ödzie ju┼╝ z numerkiem 2022.5

2 polubienia

po tej aktualizacji nie mog─Ö na komputerze stacjonarnym wej┼Ť─ç przez ais-dom:8180/ (DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN) a na telefonie nie ma z tym problem├│w wi─Öc gdzie szuka─ç rozwi─ůzania tego problemu

mdns maj─ů to do siebie, ┼╝e nie zawsze dzia┼éaj─ů, uruchamiaj aplikacje po lokalnym IP albo po adresie zewn─Ötrznym Ôćĺ dom-xxxyyy

nowa wersja wydana na PRE ALFA, @Stravi wydaj prosz─Ö na ALFA

2 zmiany:

1. najnowszy Home Assistant 2022.5 kt├│ry wychodzi dzisiaj

2. najnowsze zigbee2mqtt 1.25.1

Po aktualizacji do wersji BETA: 2022.4.7b0 r├│wnie┼╝ nie mam integracji AIS Google Calendars.
Usun─ů┼éem j─ů z GUI, skasowa┼éem pliki:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_user_token.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_client_id.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_secret.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.google.token

Usun─ů┼éem dost─Öp na stronie Sign in - Google Accounts.
Zrestartowa┼éem i w zak┼éadce DODAJ INTEGRACJE nie ma mo┼╝liwo┼Ťci wyboru AIS Google Calendars (cache przegl─ůdarki usuno┼éem). Czy u Ciebie @Cezary.K by┼éo tak samo?

Musiałem odwołać uprawnienia, odczekałem chwilę i spróbowałem dodać integrację na nowo.

Nie wiem co mo┼╝e by─ç powodem, proponuj─Ö restart ca┼éej bramki i ponowna pr├│ba. Je┼Ťli nie pomo┼╝e to przywr├│cenie usuni─Ötych plik├│w, restart i kolejna pr├│ba z GUI.

Ja r├│wnie┼╝ potwierdzam ten problem, w dalszym ci─ůgu nie dzia┼éa r├│wnie┼╝ dodanie integracji AIS Google Home, ale nie zamierzam robi─ç pe┼énego restartu tylko dlatego, ┼╝eby okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to wina le┼╝y po stronie AIS

Wykona┼éem restart do wersji PROD - kalendarz by┼é, ale nie dzia┼éa┼é ze wzgl─Ödu na odwo┼éany dost─Öp na stronie Google. W GUI usun─ů┼éem integracj─Ö AIS Google Calendars i sugerowane pliki:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_user_token.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_client_id.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_secret.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.google.token

Restart bramki Ôćĺ Kalendarz by┼é dost─Öpnym w zak┼éadce DODAJ INTEGRACJE.
Wykonałem aktualizację do wersji BETA (2022.4.7b0) i przy ponownej próbie dodania integracji nie ma już widocznego AIS Google Calendars

Znalaz┼éem jeszcze inne pliki opisuj─ůce kalendarz Google:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.gcalendar_client_id
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.gcalendar_secret
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/google_calendars

Usun─ů┼éem, restart bramki i nadal nic.

Proponuj─Ö:

• Przywr├│ci─ç wszystkie pliki dot. google (kopie mam nadziej─Ö zrobi┼ée┼Ť :wink:).
  • Restart AIS (HA), w mi─Ödzy czasie usuni─Öcie dost─Öpu dla Asystenta domowego na stronie Google.
  • Po restarcie usuni─Öcie integracji z GUI HA (je┼Ťli jest).
  • Profilaktycznie restart AIS (HA).
  • Kolejna pr├│ba dodania integracji z GUI HA.
1 polubienie

Oczywi┼Ťcie mam i ju┼╝ to pr├│bowa┼éem.

Raz to usun─ů┼éem i ju┼╝ nie mog─Ö tego przywr├│ci─ç. Nawet jak zrobi┼éem restart bramki to mimo pojawienia si─Ö kalendarza nie zaci─ůga ┼╝adnych spotka┼ä i wydarze┼ä.

Po wgraniu powy┼╝szych 4 plik├│w w GUI nic si─Ö nie pojawia.
Nie ma te┼╝ mo┼╝liwo┼Ťci dodania integracji.

Tej integracji nie ma w li┼Ťcie dost─Öpnych. A czy mo┼╝na j─ů zainstalowa─ç przez terminal?

Home Assistant dodał integrację z Google Calendar z aplikacji, teraz używamy integracji z Home Assistant:

nowa wersja wydana na PRE ALFA, @Stravi wydaj prosz─Ö na ALFA

Najmnowsze poprawkowe wydanie Home Assistant Release 2022.5.1 - May 5, który wyszedł dzisiaj: