🐝 Maja wydania

Ale że jak, o co Ty pytasz? Przecież masz bramkę od x czasu i na pewno robiłeś nie raz aktualizację.

Teraz już wiem przeczytałem info

zauważyłem że problem nadal występuje (brak możliwości włączenia/wyłączenia gniazdka ais) mimo przejścia na tasmote mqtt więc chyba nie tu leży problem tylko gdzie indziej bo tylko pomaga restart gniazdka z konsoli tasmoty lub ponowne podłączenie do prądu

Hej Dawid jak usunąć ręcznie integrację AIS Google Kalendarze? Kiedyś to robiłem ale nie pamiętam ni w ząb…

Coś się zmieniło?

Usuwałem integrację z listy integracji przez GUI, oraz te pliki, ale nie wiem czy kasowanie plików jest wymagane.

OK poradziłam sobie, więc dla potomnych:
Po aktualizacji brak zakładki “Kalędarz” w HA

Brak Integracji na liście integracji w GUI:

Usunąłem pliki i integrację ręcznie z katalogu AIS. Restart HA, próba dodania integracji z GUI i komunikat, że Google już udostępniło mój kalendarz dla AIS. Więc na stronie https://myaccount.google.com/permissions odwołuję dostęp do konta dla Asystenta Domowego i powtarzam procedurę.

Nowa wersja wydana na kanale ALFA i BETA

to ostatnia wersja Home Assistant z numerkiem 2022.4. kolejne będzie już z numerkiem 2022.5

2 polubienia

po tej aktualizacji nie mogę na komputerze stacjonarnym wejść przez ais-dom:8180/ (DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN) a na telefonie nie ma z tym problemów więc gdzie szukać rozwiązania tego problemu

mdns mają to do siebie, że nie zawsze działają, uruchamiaj aplikacje po lokalnym IP albo po adresie zewnętrznym → dom-xxxyyy

nowa wersja wydana na PRE ALFA, @Stravi wydaj proszę na ALFA

2 zmiany:

  1. najnowszy Home Assistant 2022.5 który wychodzi dzisiaj

  2. najnowsze zigbee2mqtt 1.25.1

Po aktualizacji do wersji BETA: 2022.4.7b0 również nie mam integracji AIS Google Calendars.
Usunąłem ją z GUI, skasowałem pliki:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_user_token.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_client_id.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_secret.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.google.token

Usunąłem dostęp na stronie Sign in - Google Accounts.
Zrestartowałem i w zakładce DODAJ INTEGRACJE nie ma możliwości wyboru AIS Google Calendars (cache przeglądarki usunołem). Czy u Ciebie @Cezary.K było tak samo?

Musiałem odwołać uprawnienia, odczekałem chwilę i spróbowałem dodać integrację na nowo.

Nie wiem co może być powodem, proponuję restart całej bramki i ponowna próba. Jeśli nie pomoże to przywrócenie usuniętych plików, restart i kolejna próba z GUI.

Ja również potwierdzam ten problem, w dalszym ciągu nie działa również dodanie integracji AIS Google Home, ale nie zamierzam robić pełnego restartu tylko dlatego, żeby okazało się, że to wina leży po stronie AIS

Wykonałem restart do wersji PROD - kalendarz był, ale nie działał ze względu na odwołany dostęp na stronie Google. W GUI usunąłem integrację AIS Google Calendars i sugerowane pliki:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_user_token.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_client_id.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.google_calendar_web_secret.json
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.google.token

Restart bramki → Kalendarz był dostępnym w zakładce DODAJ INTEGRACJE.
Wykonałem aktualizację do wersji BETA (2022.4.7b0) i przy ponownej próbie dodania integracji nie ma już widocznego AIS Google Calendars

Znalazłem jeszcze inne pliki opisujące kalendarz Google:

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.gcalendar_client_id
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.gcalendar_secret
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/google_calendars

Usunąłem, restart bramki i nadal nic.

Proponuję:

  • Przywrócić wszystkie pliki dot. google (kopie mam nadzieję zrobiłeś :wink:).
  • Restart AIS (HA), w między czasie usunięcie dostępu dla Asystenta domowego na stronie Google.
  • Po restarcie usunięcie integracji z GUI HA (jeśli jest).
  • Profilaktycznie restart AIS (HA).
  • Kolejna próba dodania integracji z GUI HA.
1 polubienie

Oczywiście mam i już to próbowałem.

Raz to usunąłem i już nie mogę tego przywrócić. Nawet jak zrobiłem restart bramki to mimo pojawienia się kalendarza nie zaciąga żadnych spotkań i wydarzeń.

Po wgraniu powyższych 4 plików w GUI nic się nie pojawia.
Nie ma też możliwości dodania integracji.

Tej integracji nie ma w liście dostępnych. A czy można ją zainstalować przez terminal?

Home Assistant dodał integrację z Google Calendar z aplikacji, teraz używamy integracji z Home Assistant:

nowa wersja wydana na PRE ALFA, @Stravi wydaj proszę na ALFA

Najmnowsze poprawkowe wydanie Home Assistant Release 2022.5.1 - May 5, który wyszedł dzisiaj:

Wydane, zapraszam do testowania:

Dziękuję za informację, oczywiście wszystko ruszyło bez problemu. Szkoda tylko, że nie było o tym informacji, cały czas szukałem poprzedniej aplikacji z nazwą AIS.