🐝 Maja wydania

Wystarczyło w konsoli gniazdka wpisać
to > SetOption19 0 i samo usunęło mqtt i wykryło tasmote wraz z 10 innymi dziwnymi encjami jak na screenie

Czy da się na stałe usunąć te encje co są w “Diagnostyka”

1 polubienie

Maja wydana na kanale BETA:

image

Dziękuję bardzo za udostępnienie aktualizacji, ktora przebiegła bez najmniejszych problemów. Wydaje się, że wszystko funkcjonuje prawidłowo, oprócz wcześniej już zgłaszanego problemu z zapisem historii na zewnętrzną kartę pamięci.

Tworzy się zerowej wielkości plik ais.db, a po restarcie bramki Historia oraz Dziennik zostają wyłączone z powodu uszkodzenia pliku.

Logger: homeassistant.components.recorder.util
Source: components/recorder/util.py:216
Integration: Recorder (documentation, issues)
First occurred: 12:02:01 (10 occurrences)
Last logged: 12:02:28

The database at ///data/data/pl.sviete.dom/files/home/dom/dyski-wymienne/dysk_62C8-15FE/ais.db is corrupt or malformed
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/recorder/util.py", line 227, in validate_sqlite_database
    run_checks_on_open_db(dbpath, conn.cursor())
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/recorder/util.py", line 238, in run_checks_on_open_db
    sanity_check_passed = basic_sanity_check(cursor)
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/recorder/util.py", line 216, in basic_sanity_check
    cursor.execute(f"SELECT * FROM {table} LIMIT 1;")  # nosec # not injection
sqlite3.OperationalError: no such table: states

1 polubienie

baza w pliku łatwo ulega uszkodzeniu, może przejdz na prawdziwą bazę, postgresql lum mariadb/mysql

@Stravi Kolejna Maja wydana na PRE-ALFA, wydaj proszę na ALFA

Najnowszy Home Assistant

Sporo nowości i ułatwień, szczegółowy opis dostępny na blogu Home Assistant:
image

2 polubienia


Śmiga, zapraszam do testowania.
Po instalacji jest update bazy ,który może zająć kilka… minut - polecam w tym czasie zrobić sobie herbatkę, kawkę, wypić piwko, itp. z pożytkiem dla Jolki :slight_smile:

edit:
Po instalacji musiałem usunąć i dodać na nowo integrację AIS Google Kalendarze - zdaje się że weszła nowa autentykacja.

2 polubienia

tak, zgadza się - dzięki za info

1 polubienie

Hej @Stravi :wave:

Kolejna wersja wydana na PRE-ALFA,

w tej wersji są 4 wersje poprawkowe do HA 2022.4:

1. Release 2022.4.1 - April 7

2. Release 2022.4.2 - April 11

3. Release 2022.4.3 - April 12

4. Release 2022.4.4 - April 14

Mimo braku oficjalnego komunikatu , aktualizacja jest dostępna od wczoraj i od tego czasu u mnie działa bezproblemowo :wink:

Potwierdzam.
Miałem kilka poprawek w custom components wczoraj do zrobienia, a jak już zaczęło działać to zapomniałem napisać.
Oczywiście zapraszam testowania:

@jolka pytanie: Kiedy teraz planowane jest wydanie PROD?

Po dodaniu kalendarza nie widzę żadnych wydarzeń (konto google).
Po zalogowaniu się na wersje DEMO domu AIS https://dom-842b4861bcb86d18.paczka.pro/ również nie mogę znaleźć kalendarza.

Hejka!
Możecie podać jaka będzie planowana wersja jsonrpc-websocket ? Próbuję przypiąć Kodi do HA i niestety w związku z Kodi: TypeError: timeout() got an unexpected keyword argument 'timeout' · Issue #61507 · home-assistant/core · GitHub chwilowo “się nie da” a chciałem wiedzieć czy Maja wystarczy czy lepiej już zakasać rękawy i kombinować samemu…

To jest adres bramki pokazowej AIS (login/hasło: demo/demo)
Szukałem tam kalendarza z wydaniami PROD zgodnie z informacją z postu powyżej (Kalendarz wydań Asystenta domowego)

1 polubienie

będziemy wydawać na PROD co 6 miesięcy, w grudniu i w czerwcu
co miesiąc na BETA
co kilka dni na ALFA

1 polubienie

@Stravi kolejne wydanie na PRE-ALFA

Dwie wersje poprawkowe HA:

1. Release 2022.4.5 - April 16

2. Release 2022.4.6 - April 20

@jolka wszyscy rozumieją i chyba widzą że jesteście zajęci jakimś komercyjnym projektem.
Jesteście w stanie zdradzić co się szykuje ?
Będzie to miało jakiś wpływ na Ai-Speaker? :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Zapraszam do korzystania:

1 polubienie

Witam czy żeby zaktualizować bramkę to muszę aktualizację kupić na allegro ? Bo Nie wiem czy kupować czy nie