🐝 Maja wydania

Śmiga, zapraszam do testowania:

jak zapisać logi z pm2 do pliku ? bo znów bramka nie wstaje po aktualizacji a wpisane w konsoli pm2 log > x.txt nic nie robi więc jak inaczej mogę zapisać konsole/logi do pliku z przebiegu aktualizacji?

Można by otworzyć dwa terminale w pierwszym dać: pm2 logs, a w drugim puścić aktualizację: curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/prod.sh -o prod.sh; chmod +x prod.sh; ./prod.sh i obserwować logi.

Użyj putty, tam jest mechanizm zapisu do pliku.

A w jaki sposób to osiągnąć aby zapisać do pliku?

Musisz ustawić by Putty logował np tak:
obraz

Kolejne wydanie na PRE ALFA

wydanie HA 2022.2.7 - February 15

Start nowej integracji AIS Easy

To jest nasza integracja z web serwerem sterownika PLC Eaton Easy. W ten sposób będzie można dodać przewodowe sterownie i czujniki do Asystenta domowego. Integracja wymaga odpowiedniego programu w sterowniku PLC. Planujemy rozwijać tę integrację przez kilka miesięcy. Jak integracja będzie gotowa, to opiszemy w dokumentacji jej działanie.

wydanie na ALFA będzie dostępne po informacji od @Stravi

1 polubienie

Czy ktoś z nas trafił w spekulacjach? :slightly_smiling_face::+1:

1 polubienie


Nowa wersja dostępna na kanale Alfa.

Ciężko nadążyć za HA ;), już wyszła wersja 2022.2.8
wydana na PRE ALFA

image

2 polubienia

@araczkowski - szacunek za Twoją pracę i szkoda, że robisz to teraz dzielnie sam (plus @Stravi). Mam nadzieję, że jednak uda się powiększyć grupę. Powodzenia :slight_smile: :muscle:

2 polubienia


Kolejna wersja dostępna na kanale Alfa.

ja tu tylko puszczam skrypcik i weryfikuję czy się instaluje tak jak i inni użytkownicy kanału Alfa.
Także uważam że to niefortunne zestawienie z @araczkowski. :slight_smile:

2 polubienia

Znów bramka nie wstała po aktualizacji

Gdzie znaleźć aktualne logi z pm2 na bramce ? Bo w >dokumentacji pm2< jest że można znaleźć w tej lokalizacji

image

niby są na bramce ale sa tylko logi błędów z tunela a nie z całości wykonania pm2 log

Wnioskuję o bana (read only na forum) dla kolegi @Akszyn na 7 dni.
Zanim wróci to może przeczyta odpowiedzi udzielone na wszystkie swoje pytania i zacznie to realizować.

1 polubienie

Zakladam, że chodzi sterownik Eaton easyE4 (programowslny przekaźnik, “mini” PLC - https://www.eaton.com/pl/pl-pl/catalog/industrial-control--drives--automation---sensors/easyE4-programmable-relays.html), tylko dlaczego piszecie własną integrację skoro ten sterownik obsługuje Modbus TCP, który natywnie wspiera HA. Jaka jest wg Was przewaga integracji po http:
JSON API Web Servera easyE4 może być używany do komunikacji poprzez zapytania HTTP-GET. Oznacza to, że do znaczników, ustawień i danych sterownika Eaton easy można uzyskać dostęp w trybie zapisu i odczytu w różnych środowiskach programowania.

BTW easyE4 to fajny, uniwersalny sterownik ale jak juz pisałem poległem na programowaniu funkcjonalnosci multi-press :frowning:.

3 polubienia

tak - tym się teraz bawimy :slight_smile:

ta integracja modbus nie działa nam dobrze, a ta web server / http działa dobrze :wink:
jeszcze się tym pobawimy (pewnie kilka miesięcy) i zobaczymy, w którą stronę to pójdzie
Tobie działa integracja z Easy4 via modbus? Jak tak to opisz proszę, w osobnym temacie jak się komunikujesz z tym PLC z HA - z przykładem konfiguracji modbus w yaml, może my coś żle robimy…

My programujemy sterownik w języku strukturalny ST, multi press chyba nie powinien być problemem przy użyciu znaczników… chyba (jeszcze tego nie robiliśmy, narazie mamy działające przełączniki i teraz podłączamy czujniki)

Wszystko co do tej pory robilem na tym sterowniku to tylko symulacja w programie, z uwagi na niepowodzenie w programowaniu akcji multi-press w ST nie zecydowalem sie na zakup tego sterownika PLC, może kiedyś (teraz musialem szybko na cos sie zdecydować wiec Sterowniki Kincony) wszystko pod ten sterownik jest przygotowane w rozdzielnicy (remont mieszkania w trakcie …).

Osobiście uważam, ze współpraca AIS z dobrym automatykiem, który ogarnie programowanie tego easyE4 może być fajnym pomysłem na sterownik do AI-Speaker. Z wgraniem programu i skonfigurowaniem easyE4 poradzi sobie każdy kto radzi sobie z Waszą bramką.

Zrob nowy temat, podaj konfigurację Modbus TCP a napewno pomogę, na innyn forum pomagałem w tym temacie niejednokrotnie. Modbus jest prosty (mam urzadzenia Mobus RTU, na razie na RPi zrobilem sobie bramke Modbus TCP), dokumentację do easyE4 mam, HA znam, rozwiazywanie problemów i wyzwania lubię :slight_smile:.

6 polubień

Maja wydana na kanale Alfa i Beta

image

To pierwsze wydanie na beta w tym roku. Wydanie zawiera pierwszą stabilną wersję Home Assistant wydaną w tym roku → 2022.2.9
Do końca tygodnia wydamy na kanale Alfa, AIS HA 2022.3.0.
Za miesiąć wydamy na Beta 2022.3.x

W razie problemów z aktualizacją, dajcie znać co jest w logach podczas installacji z konsoli:

4 polubienia

Ślicznie dziękuję za Maję Beta! Nareszcie ruszyły wszystkie moje urządzenia ZigBee, które dotychczas nie były obsługiwane :slight_smile:

Aktualizacja na DEV3 trwała 6 minut i przebiegła bez najmniejszych problemów, ale w Konfiguracji zniknęła zakładka Energia (przepraszam, jeżeli wyrażam się niefachowo). Mogę ją znaleźć przez lupkę, i działa prawidłowo, a jedynie dostęp do niej stał się nieco utrudniony.

Dzięki jeszcze raz!

2 polubienia

Takie off top. Hurrrra @jolka wróciła

5 polubień