🐝 Maja wydania

Tak. Zapala się światło, ale po chwili podświetlenie ikonki “gaśnie” (światło nie) i nie będąc w danym pomieszczeniu nie wiadomo czy się światło świeci czy nie :frowning:

Dodam, że żadne takie jak restart usług ais, mqtt czy zigbee nie przynosi żadnej poprawy… nawet zmiana nazwy urządzenia, która kiedyś pomagała…

1 polubienie

Karty nie działają.Brak możliwości wyboru encji.

Wyczyść cache przeglądarki.

Pełen restart a wersja nadal się nie zgadza

Znalazłem problem z wyborem encji występuje tylko w przeglądarce Chrome.Na Firefox można wybierać encje myszką.


Błąd czy ktoś wie ?

Ja mam też tak samo :wink:

1 polubienie

Hej
Mam taki problem że wszystkimi czujnikami np. czujka ruchu (xioami) nie jest widoczna w czujnikach, w rejestrze encji je znalazłem ale mimo że zaznaczę że ma ją włączyć to się nie pojawia.
Przed aktualizacją wszystko było dobrze .
Teraz mam tak że brak wszystkich czujników przez zegbee mimo że na mapie są widoczne.
Dzięki za pomoc…
Pozdrawiam


Mam to samo

  1. Zaloguj się do portalu integratora. Zmień aktualizacje na wersje beta.

  2. Wróć na bramkę. Sprawdź aktualizacje i powinno Ci wykryć nową wersję beta. Nie instaluj jak nie chcesz.

  3. Wróć do portalu integratora i zmień aktualizacje na PROD.

  4. Następnego dnia zniknie info o aktualizacji beta i wszystko będzie ok (poprawne wersje i wykrywanie)

@Medykkforek @Adam78

1 polubienie

Dziękuję za pomoc. Zadziałało

1 polubienie

Mam taki błąd.
Kto wie co dalej?
@jolka @Cezary.K @araczkowski
@Goral64 @Stravi

Nie mogę zrobić aktualizacji a wkońcu mam na to czas :slightly_smiling_face:

próbowałeś z konsoli?

Nie próbowałem.
Jaka jest aktualna komenda ?

Spróbuj tak w konsoli

pip install ais-dom==2022.6.7

1 polubienie

W dokumentacji masz opis

1 polubienie

Straciłem podgląd co dzieje się z aktualizacja.
Czy jestem w stanie jakoś go przywołać. W ekran konfiguracji też nie mogę wejść.
Aktualizacja trwa już 40 minut.
Ostatni komunikat to aktualizacja instaluje.

Czy mogę jakoś sprawdzić co robi system?

W konsoli (po IP z portem 8888) wpisać pm2 log a w drugiej htop

Bramka przestała odpowiadać. Skończyło się podłączeniem monitora i pełnym resetem aplikacji.
Konfiguracja przywrócona więc chyba wszystko żyje :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

2 polubienia