Sceny z SUPLA Scripts

Czy można na podobnej zasadzie wykonywać sceny z supli jak na filmiku https://youtube.com/watch?v=m9JipPYhm6I tylko że zamiast aktywacji przy pomocy widgetu to coś podobnego na bramce przy pomocy guzika z odpowiedzią zwrotną jak w 6 minucie filmiku

Supla Jolce nie dorasta do pięt, więc jak na Supli można to na Jolce na pewno. Zrobisz to na automatyzacji z powiadomieniem

1 polubienie

Z Supli? Nie rozumiem. Opisz krok po kroku co chcesz uzyskać i z jakiego urządzenia.

Mam w skryptach supli wemosa z softem od bramy i ustawiona scenę która po wywołaniu wyświetla temperaturę i dodatkowym tekst itp. a link do sceny mam w ifttt jako widget a że oni wprowadzili limity apletów to chciałbym że np jak wypowiem jakąś komendę lub kliknę jakiś guzik w ha to wykona scenę i otrzymam odpowiedź zwrotną ze sceny z temperaturą i dodatkowym tekstem np w formie głosowej lub powiadomienia na telefonie abym mógł odinstalować ifttt aby zmniejszyć ilość aplikacji oraz bo tam coraz mniej mogę nie wspominając o tym że w ift jak chce se sprawdzić odpowiedź ze sceny to muszę wejść na stronę supli a chciałbym tego uniknąć gdyż sam stwierdziłeś że supla nie dorasta ais

Pierwsze co to na wemosa wgraj soft od AIS lub czystą tasmotę. Na forum masz opis jak poustawiać, żeby sterować bramą. @Tomasz to opisywał. Żeby ustawić scenę to wchodzisz w ustawienia i sceny. Tam ustawiasz co chcesz żeby Ci się wykonywało. Jak chcesz info na telefon to też jest na forum. Trochę poszukaj a na tym forum wszystko o co pytasz powinieneś znaleźć.

Chciałbym to zrobić bez zmiany softu aby móc wykorzystać sceny które mam już w skryptach supli

Którego przykładu powinienem użyć aby móc je wywoływać z bramki i wyświetlać odpowiedź ustawione przeze mnie w skryptach supli ?

@mariusz_70 Lepiej zaimplementować w bramce

Czy?

czy lepiej użyć?

Co pozwoliłoby wyeliminować konieczność instalacji integracji supli unikając problemów tego typu

Zdecydowaniem prościej jest przy pomocy node-red można mieć wyświetlanie lub wypowiadanie przez bramkę informacje z skryptów supli które tam są ustawione a tak wygląda mój pierwszy flow > flow.json (3,1 KB)

Ktoś ma może pomyślał jak rozwinąć to że jak ja klikam w input_boolean… To powiadomienie mam w telefonie a jak skorzystam (głosowo) z darmowej integracji asystenta google to powiadomienie mam być na głośniku google