✍ Wersja systemu Hugo wydana na kanale stabilnym

Witaj

Czy tą kwestię w Hugo udało Ci się ogarnąć?

Niestety nie. Nie udaje mi się ponownie zainstalować tej integracji.

Miałem to samo,
wywaliłem z configuration wszystko zwiazane z miio, bo tam miałem konfiguracje odkurzacza z tokenem, potem dałem
pip install python-miio==0.5.6
i dodałem integracje xiaomi miio w integracjach skonfigurowałem tam i wszystko działa, mam zupełnie inne encje, bo pewnie wcześniej miałem stare integracje.

Ale aktualizowałem z bardzo starej wersji, więc mogłem mieć inaczej konfiguracje zrobione,
aktualizowałem z wersji 2020.12.3 z Pythonem 3.7.4, także najpierw zmieniałem na LTS.
Bardzo dużo rzeczy mi się posypało, ale krok po kroku i już wszystko śmiga.

Na ten moment mam problem taki, że jak robie restart bramki to się nie chce zrestartować, niby wyłacza ale nie chce, musze odłaczyć zasilanie i wtedy normalnie się uruchamia… moze ktoś miał coś takiego?

Powtarzające się logi po włączeniu restartu bramki:


 Traceback (most recent call last):
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/asyncio/events.py", line 80, in _run
2|ais      |     self._context.run(self._callback, *self._args)
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/helpers/event.py", line 1195, in run_action
2|ais      |     hass.async_run_hass_job(job, utc_point_in_time)
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py", line 432, in async_run_hass_job
2|ais      |     hassjob.target(*args)
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/time_date/sensor.py", line 155, in point_in_time_listener
2|ais      |     self.async_write_ha_state()
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 368, in async_write_ha_state
2|ais      |     self._async_write_ha_state()
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py", line 494, in _async_write_ha_state
2|ais      |     self.hass.states.async_set(
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py", line 1267, in async_set
2|ais      |     self._bus.async_fire(
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py", line 771, in async_fire
2|ais      |     self._hass.async_add_hass_job(job, event)
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py", line 367, in async_add_hass_job
2|ais      |     task = self.loop.run_in_executor(  # type: ignore
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/asyncio/base_events.py", line 807, in run_in_executor
2|ais      |     self._check_default_executor()
2|ais      |   File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/asyncio/base_events.py", line 514, in _check_default_executor
2|ais      |     raise RuntimeError('Executor shutdown has been called')
2|ais      | RuntimeError: Executor shutdown has been called

U mnie tak samo, przechodzi kontrolę sprawdzenia konfiguracji serwera i po uruchomieniu ponownie aplikacja na bramce nie startuje. W logach nic niepokojącego nie mam. W pm2 wszystko OK. Nie aktualizowałem jeszcze do Hugo - czytam Wasze wpisy… Więc raczej to nie problem z tą wersją na bramce.

Mam dokładnie tak samo i to już od GRETY. Aktualnie restarty robię za pomocą konsoli, wpisując:

sudo reboot

Czyli coś jest faktycznie na rzeczy, na chwilę do GRETY zszedłem i też tak było.
Po ssh w logach widzę, że nie chce się wyłączyć, a nie, nie chce włączyć.


Zauważyłem jeszcze co mi się popsuło, bo rano mi się radio nie włączyło, mianowicie nie mam castów telefonów.
Na liście są jako niedostępne, a głośniki/telewizory działają bez zarzutu, jak telewizor jest niedostępny i go włączę to zaraz pojawia się, że jest włączony.
W logach nic nie ma, w integracji CAST nie widzę telefonów, ale widzę np. telewizor, który jest wyłączony czyli niedostępny, teraz nie pamiętam, czy tam też powinny być wylistowane telefony.
Aplikacje na telefonach mają wszystkie uprawnienia, funkcje mobilne działają, funkcje panelu sterowania nie, ponowna instalacja, czyszczenia danych… nic nie zadziałało.
Nie wiem jak to ugryźć.

EDIT.
Nie wiedziałem, że teraz zeby używać casta w telefonie potrzebna jest integracja AI Speaker, wcześniej automatycznie sie pojawiało… Po dodaniu integracji już mi działa :slight_smile:

czy udało ci się znaleźć sposób aby za każdym razem działały powiadomienia castowe w node red a nie losowo jak do tej pory?

nie

Po aktualizacji do bety Iga czyli już na zigbee 1.20.0 restart serwisu zigbee ustały, od wczoraj nie miałem żadnego takiego przypadku a na 1.19.1 kila razy dziennie.

1 polubienie

Potwierdzam u mnie również po aktualizacji do IGA Beta zigbee2mqtt i Conbee działa jak na razie bez restartów.

To i ja opisze swoje problemy po aktualizacji.
Wcześniej żadnych problemów z usługą Zigbee (Conbee) nie miałem. Do czasu zainstalowania wersji HUGO, wtedy wszystko się posypało, Zigbee przestało działać. Z informacji głosowych od Jolki dowiedziałem się, że co chwila serwis jest restartowany, jednak nic to nie dawało. Dodam, że w tygodniu korzystam z bramki zdalnie (mam ją zainstalowaną w domu, w którym bywam głównie w weekendy), więc nie mogłem fizycznie wyjąć dongla. Postanowiłem więc spróbować wersji beta Iga. Po aktualizacji sprawa wyglądała tak, iż nadal serwis był “unknown”, jednak część encji z urządzeń Zigbee się pojawiło. Nadal jednak nie dało się nimi zarządzać.

Wyjmowanie i ponowne wkładania Conbee 2 też niewiele dawało.
Ostatnim pomysłem było wpisanie pełnej konfiguracji z tego watku:
https://ai-speaker.discourse.group/t/zigbee-conbee-2-juz-w-sprzedazy/1844

Po restarcie serwis Zigbee zaczął działać, jednak urządzenia wróciły do nazw fabrycznych i większość automatyzacji poszła w las.

Wniosek1: automatyczne rozpoznawanie urządzeń USB aktualnie NIE DZIAŁA!
Wniosek2: W wersji HUGO coś z Zigbee zostało schrzanione, gdyż wcześniej nigdy nie miałem problemów z Conbee 2.

Może za szybko chcecie wprowadzić wersję PRO? Może warto by się było skupić na stabilnej wersji oprogramowania działającego na bramkach DEV?

1 polubienie

Hej mam problem
używam tego do kontenerów w dockerze na synology:

Ostatnio robiłem wielkie aktualizowanie AIS kilka wersji przeskoczyłem i encje do kontenerów znikły,
nie mogę znaleźć co się zmieniło, że przestało działać (ja nic nie zmieniałem)
Miałem fajne przełaczniki do każdego kontenera wł/wył

rest

Logi:

Logger: homeassistant.components.rest.switch
Source: components/rest/switch.py:116
Integration: RESTful (documentation, issues)
First occurred: 0:56:20 (4 occurrences)
Last logged: 0:56:20

No route to resource/endpoint: http://192.168.5.102:8126/container/mqtt
No route to resource/endpoint: http://192.168.5.102:8126/container/Zigbee2MQTT
No route to resource/endpoint: http://192.168.5.102:8126/container/nodered
No route to resource/endpoint: http://192.168.5.102:8126/container/motioneye

Adresy są dobre, tak wygląda odpowiedź w przeglądarce

{"state":"running","status":"Up 8 hours","image":"eclipse-mosquitto"}

configuration:

switch:
  - platform: rest
    resource: http://192.168.5.102:8126/container/mqtt
    name: MQTT
    body_on: '{"state": "start"}'
    body_off: '{"state": "stop"}'
    is_on_template: '{{ value_json is not none and value_json.state == "running" }}'

EDIT---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przyszła mi nowa bramka, przywróciłem kopie ustawień ze starej… i właczniki są działające…
teraz to już zupełnie zgłupiałem
Jak to jest że na jednej działa, na drugiej nie, z tą samą konfiguracją?
dev1
dev1

pro1
pro1a

Napewno stan oprogramowania nie był taki sam, wgrywając oprogramowanie “od zera” do PRO1 robiłeś to za jednym razem - komplet oprogramowania, na DEV1 jak sam pisałeś “robiłem wielkie aktualizowanie AIS kilka wersji przeskoczyłem” co mogło spowodować brak zgodności wersji niektórych wersji oprogramowania “pod spodem”, brak wymaganych pakietów, itp. Takie rzeczy przy “wielkich aktualizacjach” to normalne ale jak widać, najważniejsze, że konfiguracja (Twoje dane) przeniosły się bezproblemowo.

Ok, nie pomyślałem,
ale idąc tą logiką skoro działało wcześniej to powinno działać nadal, aktualizacja nie usunęła przecież działających rzeczy tylko co najwyżej zaktualizowała coś… no może jest niezgodne, wstecznie nie zgodne? Znajdę chwile to zrobię pełny restart…
Dzieki @macek

Jak oceniasz PRO1? Pozdrowienia :slight_smile:

Niestety z braku czasu nie mogę dużo powiedzieć, wczoraj przyszła.
Tylko włączyłem i przywróciłem kopie.
Włączyłem obie na raz i gdy pro1 ma “Witaj w Domu. Powiedz proszę w czym mogę Ci pomóc?” to starej jeszcze nie widzę po ip… :stuck_out_tongue: czyli jest szybsza, jest ogólne wrażenie prędkości, w logach jest o 2/3 mniej błędów :stuck_out_tongue:
Estetycznie 10+ , solidny aluminiowy klocek :+1:

2 polubienia

Ok. Gratulacje. Może kiedyś więcej będziesz miał doświadczeń i się z nami podzielisz :slightly_smiling_face:

Na wersji Iga po restarcie usługi zigbee czy po wyjęciu dongla zigbee ID jest stałe i cały czas jest id 4.

:bug: :razor:
:wink:

1 polubienie

U mnie Zigbee też świruje po ostatniej aktualizacji. Wcześniej Zigbee było najbardziej stabilne, teraz już trochę gorzej :slight_smile: naprawi się :slight_smile:

Wersja 1.19.1 czy 1.20.0?

1.20 jak na razie nie działa zbyt stabilnie.