😺 Wydania wersji Ola

U mnie restart nie pomaga, nawet ten z konsoli. Natomiast ciekawe jest to, że nagle historia zaczęła działać zupełnie dobrze. Wcześniej jej działanie było dość frustrujące. Widzę, że coś pozmieniali w HA, muszę nadrobić czytanie release notes’ów :slight_smile:

Nowe wydanie na kanale ALFA

Co nowego:

Home Assistant w wersji 2023.4.0

Zigbee2Mqtt w wersji 1.30.3

3 polubienia

Nowe wydanie dostępne na kanale ALFA

image

Co nowego:

Home Assistant w wersji 2023.6.1

Zigbee2Mqtt w wersji 1.31.2

:tipping_hand_woman: Do końca miesiąca wydamy wersję systemu “Ola” na kanale stabilnym.

6 polubień

Po aktualizacji mam w dwóch automatyzacjach wbudowanych AIS, że: …posiada akcję, która wywołuje nieznaną usługę: ais_ai_service.publish_command_to_frame.
Jak to ugryźć?

po dzisiejszej aktualizacji wywala dziwny pusty błąd (bez treści)


nawet przywrócenie bramki do fabrycznych i przywrócenie kopi nie pomaga a w logach pusto

2 polubienia
pm2 restart ais 

i będzie dobrze :slight_smile:

to nie jest istotne - nie ma się czym prejmować - naciśnij IGNORUJ i będzie OK :slight_smile:

Ola wydana na kanale stabilnym :slight_smile:

W tej wersji systemu dostarczamy kody z 11 wydań zigbee2mqtt: 1.29.0, 1.29.1, 1.29.2, 1.30.0, 1.30.1, 1.30.2, 1.30.3, 1.30.4, 1.31.0, 1.31.1, 1.31.2 oraz kody z 6 wydań Home Assistant: 2023.1, 2023.2, 2023.3, 2023.4, 2023.5, 2023.6.

Aktualizacja Zigbee2Mqtt do najnowszej wersji 1.31.2.

W najnowszej wersji jest obsługiwanych ponad 2900 urządzeń od ponad 370 producentów

O nowościach w poszczególnych wersjach Zigbee2Mqtt można poczytać na stronie projektu w serwisie Github:

Najnowsza wersja Asystenta domowego 2023.6.3, czyli naszego pakietu ais-dom bazującego na Home Assistant Core.

W najnowszej wersji dostępne jest 2476 integracji:

O nowościach w poszczególnych wersjach Home Assistant można poczytać na blogu Home Assistant:

  • 2023.1

  • 2023.2

  • 2023.3

  • 2023.4

  • 2023.5

  • 2023.6

5 polubień

Ja jeszcze Nikodema nie wgrałem bojąc się, żeby mi się nic nie zawaliło :frowning:

Odpaliłem długo wyczekiwana aktualizację. Trochę czasu trwała, wysypało strasznie dużo błędów m.in od pythona, wi fi, esphome ale wszystko zaczęło działać po odłączeniu od prądu :sweat_smile:
Wstało na szczęście bez błędów, do przeklikania było dosłownie kilka rzeczy.

3 polubienia

U mnie całość przeszła ale muzyka z YT nie działa oraz obraz z kamer zniknął. W logach tylko to

Logger: homeassistant
Source: components/stream/__init__.py:147
First occurred: 20:25:07 (1 occurrences)
Last logged: 20:25:07

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/camera/__init__.py", line 368, in preload_stream
    stream = await camera.async_create_stream()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/camera/__init__.py", line 532, in async_create_stream
    self.stream = create_stream(
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/components/stream/__init__.py", line 147, in create_stream
    raise HomeAssistantError("Stream integration is not set up.")
homeassistant.exceptions.HomeAssistantError: Stream integration is not set up.

Jak zaktualizowac python do nowej wersji poprzez konsole?

1 polubienie

Ignoruj i uruchom ponownie. @jolka parę wpisów wcześniej pisała że to nieistotne

Witam czy ktoś ma.problem.z custom Burton card ? Oraz z brak ustawień konfiguracji historii? Czy jest w innym miejscu konfiguracja historii?

1 polubienie

http://IP/config/ais_dom_config_logs

było tak:
obraz

a na Ola mam tak:
obraz

Wygląda na to, że na Ola tylko SQLite jest dostępne, plik bazy (*.db) robi się w katalogu: /data/data/com.termux/files/home/AIS.
W configuration.yaml mam:

history:
recorder:
  purge_keep_days: 31

ale tylko 7 ostatnich dób uwzględnia.

Źle napisałem czy wiesz jak połączyć bazę z zewnętrznym wyse

Wcześniej miałem bazę na silniku MariaDB na RPi3 w lokalnej sieci i nawet na zewnętrznym serwerze, ustawioną tak:


i dane historyczne z DEV3 się do tej bazy pisały z oknem 30 dniowym.

No ale jak teraz zrobić to recznie bo inaczej się nie da? Czy ktoś ma wpis prawidłowy?

wt., 27 cze 2023, 19:54 użytkownik damu z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał:

ok mam, trzeba w pliku configuration.yaml wpisać coś takiego:

recorder:
  db_url: mysql+pymysql://user_db:password_db@IP_DB/name_db?charset=utf8mb4
  purge_keep_days: 30

oczywiście w miejsce: user_db, password_db, IP_DB, name_db wpisujesz dane twojej bazy na silniku MariaDB i restart AIS.
Ewentualnie można to wrzucić do pliku secrets.yaml by nie kłuło w oczy :slight_smile:

2 polubienia

dodane tak i nie działa poprzez heidisql baza widoczna

history:
recorder:
  db_url: mysql://root:xxxxxxx@192.168.1.144:3306/ais?charset=utf8mb4
  purge_keep_days: 120