💳 AIS PRO1... karty na stół ;)

Z moimi doświadczeniami z Zamel’em nie pasuje mi takie stwierdzenie @jolka

Ta firma nie działa tak szybko :stuck_out_tongue_winking_eye: wiem z autopsji - ExtaLife. Choć portfolio wymienionych sprzętów by się zgadzało, wideodomofony :face_with_hand_over_mouth: też mają w ofercie.
Natomiast te słowa mnie zmyliły :thinking:,

@szopen - kto ma zaplecze instalatorów na Polskim rynku? Czy może my nimi będziemy… już się cieszę na tę kawkę :coffee: przy szkoleniu.

1 polubienie

Można się śmiać ale sądzę że większość użytkowników forum jest albo po kierunku elektrycznym/elektronicznym lub po informatycznym.
W każdym razie ja uprawnienia E i D mam jeszcze ważne :smiley::smiley::slightly_smiling_face:

Osobiście strzelam w coś stylu Fakro (lub inny duży producent rolet i stolarki okiennej).
Supla ma z nimi romans na z-wave ale coś chyba nie idzie. A tu bramka wspiera już z-wave do tego ma tunel i opcje automatyzacji.
A urządzenia faktycznie może dostarczyć zamel tylko pod inną nazwą :slightly_smiling_face:

A może Ampio - mało kto zna zapewne ale firma bardzo ambitna. Mają MQTT, system oparty na magistrali BUS i parę ciekawych patentów.

Ciekawe, że nikt nie obstawia Satel’a…

1 polubienie

Do ESP uprawnienia nam nie będą potrzebne, bramka z zasilaczem 12V w drugiej klasie izolacji, a żarówkę (po odpowiednim przeszkoleniu wysokościowym) to we trzech się jakoś wkręci, po kawie oczywiście :wink:.

1 polubienie

U mnie tylko E z pomiarami jeśli dobrze pamiętam, bo zawodowo jednak nie wykorzystuję (muszę poszukać żółtych papierów, bo nawet nie pamiętam do kiedy ważne :stuck_out_tongue: )

Ciekawe.
Nie zaglądam tu wystarczająco regularnie, to trudno mi wyczuć co w trawie piszczy.

Jakkolwiek czas pokaże, Fakro też brzmi interesująco.

Natomiast co do przedstawionego sprzętu, to wyglądał mi łudząco podobnie do jakiegoś popularnego tv-boxa w wypasionej wersji i już skojarzyłem jakiego (nie ukrywam specka mi pomogła - Beelink GT-King Pro)

Antutu nie jest dla nas wiarygodnym benchmarkiem (bo w sumie najbardziej liczy się procek i eMMC, a nie karta graficzna), ale podrzucę jeszcze takiego linka (w rankingu tv-boxów jest nieco uboższa wersja Beelink GT-King bez dopisku Pro, ale flakami się chyba intensywnie nie różni)

1 polubienie

A ja stawiam na Fibaro czyli Nice :stuck_out_tongue_winking_eye:

Super, kawa z @Jolka :star_struck:

2 polubienia

A dokładniej - bliżej tego (z Optical SPDIF i z anteną w miejsce on/off):

:slight_smile:

No, wiem jest nieco zmodyfikowany - wrzucona wyżej fotka to dokładnie ten model, który podlinkowałeś, tylko w innej wersji.

Pytanie kiedy ktoś kupi tego android box i zrobi z niego bramkę :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Co chyba takie proste jednak nie będzie bo trzeba będzie wgrać cały system. :slightly_smiling_face:

Ja nie widzę sensu w takich kombinacjach, skoro AIS PRO1 jest w uczciwej cenie (ale jeśli ktoś się lubi bawić w tego rodzaju grzebactwo, to najprawdopodobniej jest to możliwe - studenci na start! - są wakacje jest okazja na zabawę :smiley: ).

PS z wgrywaniem to akurat jest najmniejszy problem, trzeba sobie najpierw ten system skompilować.

1 polubienie

@jolka
Dlaczego w AIS PRO1 używacie jako domyślnej bazy PostgreSQL, a nie MariaDB?
Jest szybsza, bardziej stabilna, czy jeszcze coś innego?

To w zupełności wystarczy aby wybrać PostgreSQL do bardziej profesjonalnych zastosowań.

Domyślnie na bramkach PRO jest przecież MariaDB w/g dokumentacji.

Idźmy dalej - https://sterbox.eu/ :slight_smile:

Nie ma szans. Na ten moment nie mają nawet API, które by gadało jak należy z HA :frowning: Trochę się zatrzymali w miejscu, a szkoda, bo sama platforma naprawdę jest stabilna.

Póki co działa na zasadzie RPS (rape per second) z HA.

1 polubienie

Widzę, że jest źimno :cold_face: … to coś Wam podpowiem :slight_smile:

to na powiększeniu to AIS PRO1 w obudowie aluminiowej (przed malowaniem)

Tak ta obudowa wyglądała:

a tu widok na szafę z PRO1, trochę z innej perspektywy :wink:

To już wiecie więcej co to jeset AIS PRO1, szafa powstaje do nowego biura które będzie jednocześnie demo systemu - zaproszenie na pokaz aktualne :slight_smile:

PS
nie wiemy czy uda się w tym roku wstawić szafę, bo jeszcze czekamy na pozwolenie na budowę a jest teraz z budową, budowlańcami i cenami szaleństwo…

PS2
opiszę niedługo czym jest AIS Easy, żeby już wszystkie karty były na stole

2 polubienia

faktycznie w PRO1 mamy PostgreSQL, zmiana nastąpiła bardzo niedawno (trochę w ostatniej chwili), dokumentacje poprawimy, PostgreSQL ma 2 plusy:
:heavy_plus_sign: jest mniej awaryjna, robiliśmy testy wyłączania zasilania, usuwania schematu ha, tabel itd… i MariaDB czasami się nie pozbierała. Przy tworzeniu i odtwarzaniu paczki startowej (bootstrap) też miała problemy z indeksami, partycjami …
:heavy_plus_sign: PostgreSQL ma kilkanaście MB a MariaDB kilkaset MB

Patrzą na tą szafę można wywnioskować że napewno:
-bramka połączona z modułami rj45
-bapewno są tam moduły wejsc/wyjsc a przekaźniki są osobno na listwie
-z boku mamy panel od alarmu
-to pod antenami to chyba małe głośniki lub czujki ruchu (czuje tu celowo kompresję zdjęcia)

Skoro obudowa alu to już daje do myślenia że bramka będzie przygotowana na ciężkie warunki :slightly_smiling_face:

@jolka A czy PostgreSQL będzie wprowadzona w dev3 ? :slightly_smiling_face:

możesz samemu dodać według tej instrukcji 🔴 Relacyjna Baza danych PostgreSQL

Dzięki za info, właśnie widziałem zmiany na GitHubie i zastanawiałem się dlaczego tak.
W takim razie tez muszę się zmigrować :upside_down_face: :+1: