💳 AIS PRO1... karty na stół ;)

Z boku ta biała klawiatura to manipulator LCD SATEL INT-KLCD-GR, potem sygnalizator wewnętrzny od Satela, potem panel ale nie wygląda na panel Satela (za cienka ramka), może od wideodomofonu ale za dużo na nim ikonek, będzie trzeba zgadywać dalej :wink:.

A na statywie przed szafą sterowniczą Eaton (bardzo duża ta rozdzielnica) mamy wideodomofon, ktoś rozpoznaje po obudowie z tyłu co to za model? :wink:.

Mi się bardzo podoba, cały czas probuje do takiej koncepcji automatyki doprowadzic moją przyszłą instalację w remontowanym domu. Zależy mi aby przekaźniki były bistabilne sterowane przyciskami dzwonkowymi bo wtedy w prosty sposób można dodać moduł wejść/wyjść między przycisk a przekaźnik.

Po publikacji tego zdjęcia jestem bardziej za opcją współpracy z ZAMEL …
@Kraszewsky - to nie czujniki ruchu a oprawki LED “KONEKTO”.
@jolka nawet domyślam się co tam ukrywacie pod rozmazanymi prostokątami :wink: Zamel pracuje nad tym projektem już długi czas, więc teraz mogę uwierzyć, że brakuje parę miesięcy na premierę. Zazwyczaj takowa jest na jesiennych targach. Zapowiada się kompleksowo czyli dla każdego coś miłego. Przewodowo i w eterze.

2 polubienia

Zdradzisz co za projekt?

1 polubienie

Mi to zamazane przypomina sterowniki Eliwell - Free - https://jjautomatyka.pl/ :slight_smile:

Wydaje się, że to Cezary.K wygrał telewizor w tym konkursie:
https://zamel.com/pl/projekty-unijne-20142017

3 polubienia

Jeśli tak to nie wyobrażam sobie aby solidnej nagrody od AIS nie było :slight_smile: Brawo :+1:

p.s. stąd też przyśpieszenie aktywności w SUPLi :slight_smile:

1 polubienie

Ale czy zamel rozwijał by trzeci system ?
-supla
-Extalife
I teraz AiS.
Coś tu lekko nie pasuje :slightly_smiling_face:

chyba @cino111 był szybszy :wink:

1 polubienie

No to ex aequo bo niezależnie od siebie odkryli Monotlenek diwodoru

1 polubienie

Nie, Zamel dostarcza elementy wykonawcze automatyki budunkowej, którymi lokalnie steruje bramka AIS.

1 polubienie

Żeby nie być gołosłownym:

Materiał pochodzi z katalogu z roku 2019, który krąży po sieci… a raczej na stronie Zamel’a.

2 polubienia

O Panie.
Tylko żeby cena nie była zaporowa :slightly_smiling_face:

Jakoś dalej mi się nie chce wierzyć żeby to ZAMEL wszedł w AIS…
Choć z drugiej strony… dodawanie protokołu MQTT do modułów obok protokołu SUPLA pozwala zintegrować aktualne moduły ZAMEL-a z AIS (HA) właśnie bezpośrednio poprzez MQTT…
Ale żeby zaraz całą bramkę brać?

2 polubienia

System radiowy Zamela ExtaLife również już jest - ale to zasługa @dgtal1 i jego własnej pracy nad integracją z HA, nie pracowników z Pszczyny.

Na bramce integracja oficjalnie od roku:

https://www.forumextalife.pl/index.php?topic=370.0

EDIT:
@SebiCo - o Twoim wkładzie też pamiętamy - dzięki :wave:

@jolka proponuje zabawę w "ciepło - zimno* więc chyba na razie błądzimy… :crazy_face:

Taniocha :slight_smile:

1 polubienie

O Panie. Za taką kasę to wszystko zrobi na zigbee z conbee2 i jeszcze zostanie. :grinning:

7.000 PLN to kosmos za moduł który obsłuży 19 rolet i trzeba kupić kolejny.

2 polubienia

Nie wiem skąd ceny skoro w cenniku oficjalnym tego sprzętu brak. Jednaj jeśli to taki poziom to wydaje się być zaporowy. Wolał bym kupić zestaw startowy Siemens’a SIMATIC S7-1200 i reszta na zabawki by została niemała.

1 polubienie

A nie prościej Siemens LOGO! 8 albo Eaton easyE4?

Łatwiej, ale chciałem jaskrawiej ukazać o jakiej klasie sprzętu mowa… że o walizeczce nie wspomnę.

Panowie to temat o Ais Pro1 czy innych?