­čŽü Leon wydanie na PROD

No to po co aktualizujecie dalej skoro wiadomo ┼╝e s─ů problemy. A gdzie si─Ö @jolka podzia┼éa?

Jaka komenda na aktualizacj─Ö zigbee z konsoli spr├│buj─Ö jeszcze tego

Można wkleić cały skrypt od razu w terminal

U mnie teraz wygl─ůda tak:
Przechwytywanie
Nie działa zdalny dostęp, ale reszta chyba tak.

1 polubienie

A jak przywr├│ci┼ée┼Ť wszystkie konfiguracj─Ö i dash panel?

Tu gdzie aktualizacje jest poni┼╝ej przywracanie ustawie┼ä i z tego korzysta┼éem (przed aktualizacj─ů zrobiona kopia). Urz─ůdzenia na zigbee resetowa┼éem, bo nie by┼éy widoczne.

Mi nie działa podaje hasło to co zawsze i nic po przywróceniu fabrycznym zigbee działa po przywróceniu ręcznym pliku nic nie działa

pt., 14 sty 2022, 21:17 użytkownik sebastiank z AI-Speaker <ai_speaker@discoursemail.com> napisał:

Tak dla odmiany chcia┼ébym powiedzie─ç, ┼╝e przed chwil─ů wykona┼éem aktualizacj─Ö.
Wymagany był tylko dodatkowy restart bramki (bo po ponownym automatycznym uruchomieniu były jeszcze instalowane różne komponenty).

Po wykonaniu restartu ca┼éo┼Ť─ç dzia┼éa prawid┼éowo (na razie nic dziwnego nie zauwa┼╝y┼éem)
image

Nie korzystam z Zigbee

1 polubienie

Mi si─Ö nic nie wczytuje czekam ju┼╝ 20minut mo┼╝e ta aktualizacja jest przeznaczona dla nowszych bramek ?

Nie dzia┼éaj─ů ┼╝adne kopie zapasowe.Mialem zrobione kopie r─Öczne plik├│w AIS w katalogu na pc wcze┼Ťniej takiej przywracanie dzia┼éo a teraz po przywr├│ceniu ci─ůgle jest wczytywanie integracji

.Bramka przywr├│cona do ustawie┼ä fabrycznych i cuda si─Ö dziej─ů.Tuya unsupirted nie dzia┼éaj─ů okna
Stwierdzam ┼╝e aktualizacja TUYA Wysypa┼éa wszystkie integracj─Ö i teraz powoduj─ů b┼é─Ödy
-nalezy odinstalowa─ç nowa Tuye (nie czyta nie kt├│rych urz─ůdze┼ä i b─Ödzie powodowa┼éa b┼é─Ödy), zainstalowa─ç stara Tuye w google widnieje jako Tuya Old wrzuci─ç do katalogu custom components zrestartowac bramk─Ö i zainstalowa─ç komponent
Po przywróceniu ręcznym plików oraz dodaniu Tuya Old po usunięciu nowej Tuya bramka ożyła.
Czy kto┼Ť r├│wnie┼╝ mia┼é przebije z Tuya ? A jeszcze si─Ö dowiedzia┼éem ┼╝e Tuya nowych urz─ůdze┼ä w home assistant nie b─Ödzie ju┼╝ wspiera┼éa.

Faktycznie - regress. Mo┼╝na to pewnie poprawi─ç samodzielnie ale trzeba namierzy─ç w kt├│rym pliku. :wink:

Po przywr├│ceniu ustawie┼ä fabrycznych usuwa┼éem i dodawa┼éem jeszcze raz integracj─Ö TUYA. Potem nowe nazwy urz─ůdze┼ä. Trzeba sprawdzi─ç TYUA OLD.

Tuya Old dzia┼éa na nowej nie dzia┼éa wi─Ökszo┼Ť─ç urz─ůdze┼ä

sob., 15 sty 2022, 16:00 użytkownik sebastiank z AI-Speaker <ai_speaker@discoursemail.com> napisał:

Po ostatniej aktualizacji pro1 ka┼╝dy restart bramki powoduje problemy z Zigbee, a przecie┼╝ po niekt├│rych aktualizacjach restart jest konieczny (np hacs), nie m├│wi─ůc o tuya z kt├│rej na razie zrezygnowa┼éem. Przedtem posiada┼éem HA na proxmoksie ale takich problem├│w nie by┼éo, bramka stawiacoyaz wi─Öcej problem├│w, nie instaluj tego czy tamtego (np node-reda) a my┼Ťla┼éem, ┼╝e po to jest.

Zobacz czy kanał wifi nie nakłada się z kanałem zigbee
Channel:11
Sprawd┼║ jaki masz w routerze

To racja, tylko ┼╝e sie─ç mam lekko rozbudowan─ů, 1 router z wifi i 2 AP, a wszystko na auto. Swoje mog─Ö ustawi─ç na sta┼ée kana┼éy poza 11 ale co z s─ůsiadami czy nie b─Öd─ů zak┼é├│ca─ç

Raczej trzeba to doprecyzowa─ç: aktualizacja np. HACS wymaga restartu Home Assistanta (aplikacji AIS) a nie ca┼éego urz─ůdzenia (bramki). U┼╝ywam HA na RPi3 i nie pami─Ötam kiedy restartowa┼éem RPI3 a ca┼éy czas robi─Ö aktualizacj─Ö dodatk├│w w HACS.

To zale┼╝y od mocy urz─ůdze┼ä s─ůsiad├│w ale z regu┼éy zasi─Ög tych urz─ůdze┼ä jest ju┼╝ ÔÇťznikomyÔÇŁ, zale┼╝y jak daleko masz s─ůsiad├│w.

Tylko pamiętaj, ze 11 kanał Zigbee to nie to samo co 11 kanał WiFi

1 polubienie

Co to znaczy bo tak biegły nie jestem. A jak już to czy wchodzi w rachubę zmiana kanału Zigbee, jeżeli tak to na jaki

W┼éa┼Ťnie o to mi chodzi┼éo o restart HA AIS
Dodam, że posiadam conbee II i routery gniazdka blitzwolf i z zasięgiem nie ma żadnego problemu, problem jest głównie z czujnikami ruchu i otwarcia aqara

Na poniższym obrazku widać jak rozkłada się wykorzystanie pasma 2,4GHz przez różne protokoły.
11 kana┼é Zigbee (ten na samym dole) pokrywa si─Ö z kawa┼ékiem kana┼éu 1 WiFi. O ile u siebie mo┼╝esz ustawi─ç tak WiFi, ┼╝eby nie u┼╝ywa┼é kana┼éu 1 tylko 2 i Twoje WiFi nie b─Ödzie zak┼é├│ca┼éo Zigbee, ale WiFi s─ůsiad├│w lub publiczne mo┼╝e u┼╝ywa─ç kana┼é 1. Z tego co zauwa┼╝am, najcz─Ö┼Ťciej WiFi domy┼Ťlnie u┼╝ywa swoich kana┼é├│w 1, 6 i 11, a to oznacza, ┼╝e najlepsze warunki dla Zigbee s─ů na jego kana┼éach 15, 20, 25 i 26.

3 polubienia