🦁 Leon wydanie na PROD

No to po co aktualizujecie dalej skoro wiadomo że są problemy. A gdzie się @jolka podziała?

Jaka komenda na aktualizację zigbee z konsoli spróbuję jeszcze tego

Można wkleić cały skrypt od razu w terminal

U mnie teraz wygląda tak:
Przechwytywanie
Nie działa zdalny dostęp, ale reszta chyba tak.

1 polubienie

A jak przywróciłeś wszystkie konfigurację i dash panel?

Tu gdzie aktualizacje jest poniżej przywracanie ustawień i z tego korzystałem (przed aktualizacją zrobiona kopia). Urządzenia na zigbee resetowałem, bo nie były widoczne.

Mi nie działa podaje hasło to co zawsze i nic po przywróceniu fabrycznym zigbee działa po przywróceniu ręcznym pliku nic nie działa

pt., 14 sty 2022, 21:17 użytkownik sebastiank z AI-Speaker <ai_speaker@discoursemail.com> napisał:

Tak dla odmiany chciałbym powiedzieć, że przed chwilą wykonałem aktualizację.
Wymagany był tylko dodatkowy restart bramki (bo po ponownym automatycznym uruchomieniu były jeszcze instalowane różne komponenty).

Po wykonaniu restartu całość działa prawidłowo (na razie nic dziwnego nie zauważyłem)
image

Nie korzystam z Zigbee

1 polubienie

Mi się nic nie wczytuje czekam już 20minut może ta aktualizacja jest przeznaczona dla nowszych bramek ?

Nie działają żadne kopie zapasowe.Mialem zrobione kopie ręczne plików AIS w katalogu na pc wcześniej takiej przywracanie działo a teraz po przywróceniu ciągle jest wczytywanie integracji

.Bramka przywrócona do ustawień fabrycznych i cuda się dzieją.Tuya unsupirted nie działają okna
Stwierdzam że aktualizacja TUYA Wysypała wszystkie integrację i teraz powodują błędy
-nalezy odinstalować nowa Tuye (nie czyta nie których urządzeń i będzie powodowała błędy), zainstalować stara Tuye w google widnieje jako Tuya Old wrzucić do katalogu custom components zrestartowac bramkę i zainstalować komponent
Po przywróceniu ręcznym plików oraz dodaniu Tuya Old po usunięciu nowej Tuya bramka ożyła.
Czy ktoś również miał przebije z Tuya ? A jeszcze się dowiedziałem że Tuya nowych urządzeń w home assistant nie będzie już wspierała.

Faktycznie - regress. Można to pewnie poprawić samodzielnie ale trzeba namierzyć w którym pliku. :wink:

Po przywróceniu ustawień fabrycznych usuwałem i dodawałem jeszcze raz integrację TUYA. Potem nowe nazwy urządzeń. Trzeba sprawdzić TYUA OLD.

Tuya Old działa na nowej nie działa większość urządzeń

sob., 15 sty 2022, 16:00 użytkownik sebastiank z AI-Speaker <ai_speaker@discoursemail.com> napisał:

Po ostatniej aktualizacji pro1 każdy restart bramki powoduje problemy z Zigbee, a przecież po niektórych aktualizacjach restart jest konieczny (np hacs), nie mówiąc o tuya z której na razie zrezygnowałem. Przedtem posiadałem HA na proxmoksie ale takich problemów nie było, bramka stawiacoyaz więcej problemów, nie instaluj tego czy tamtego (np node-reda) a myślałem, że po to jest.

Zobacz czy kanał wifi nie nakłada się z kanałem zigbee
Channel:11
Sprawdź jaki masz w routerze

To racja, tylko że sieć mam lekko rozbudowaną, 1 router z wifi i 2 AP, a wszystko na auto. Swoje mogę ustawić na stałe kanały poza 11 ale co z sąsiadami czy nie będą zakłócać

Raczej trzeba to doprecyzować: aktualizacja np. HACS wymaga restartu Home Assistanta (aplikacji AIS) a nie całego urządzenia (bramki). Używam HA na RPi3 i nie pamiętam kiedy restartowałem RPI3 a cały czas robię aktualizację dodatków w HACS.

To zależy od mocy urządzeń sąsiadów ale z reguły zasięg tych urządzeń jest już “znikomy”, zależy jak daleko masz sąsiadów.

Tylko pamiętaj, ze 11 kanał Zigbee to nie to samo co 11 kanał WiFi

1 polubienie

Co to znaczy bo tak biegły nie jestem. A jak już to czy wchodzi w rachubę zmiana kanału Zigbee, jeżeli tak to na jaki

Właśnie o to mi chodziło o restart HA AIS
Dodam, że posiadam conbee II i routery gniazdka blitzwolf i z zasięgiem nie ma żadnego problemu, problem jest głównie z czujnikami ruchu i otwarcia aqara

Na poniższym obrazku widać jak rozkłada się wykorzystanie pasma 2,4GHz przez różne protokoły.
11 kanał Zigbee (ten na samym dole) pokrywa się z kawałkiem kanału 1 WiFi. O ile u siebie możesz ustawić tak WiFi, żeby nie używał kanału 1 tylko 2 i Twoje WiFi nie będzie zakłócało Zigbee, ale WiFi sąsiadów lub publiczne może używać kanał 1. Z tego co zauważam, najczęściej WiFi domyślnie używa swoich kanałów 1, 6 i 11, a to oznacza, że najlepsze warunki dla Zigbee są na jego kanałach 15, 20, 25 i 26.

3 polubienia