✍ Wersja systemu Hugo wydana na kanale stabilnym

To i ja opisze swoje problemy po aktualizacji.
Wcześniej żadnych problemów z usługą Zigbee (Conbee) nie miałem. Do czasu zainstalowania wersji HUGO, wtedy wszystko się posypało, Zigbee przestało działać. Z informacji głosowych od Jolki dowiedziałem się, że co chwila serwis jest restartowany, jednak nic to nie dawało. Dodam, że w tygodniu korzystam z bramki zdalnie (mam ją zainstalowaną w domu, w którym bywam głównie w weekendy), więc nie mogłem fizycznie wyjąć dongla. Postanowiłem więc spróbować wersji beta Iga. Po aktualizacji sprawa wyglądała tak, iż nadal serwis był “unknown”, jednak część encji z urządzeń Zigbee się pojawiło. Nadal jednak nie dało się nimi zarządzać.

Wyjmowanie i ponowne wkładania Conbee 2 też niewiele dawało.
Ostatnim pomysłem było wpisanie pełnej konfiguracji z tego watku:
https://ai-speaker.discourse.group/t/zigbee-conbee-2-juz-w-sprzedazy/1844

Po restarcie serwis Zigbee zaczął działać, jednak urządzenia wróciły do nazw fabrycznych i większość automatyzacji poszła w las.

Wniosek1: automatyczne rozpoznawanie urządzeń USB aktualnie NIE DZIAŁA!
Wniosek2: W wersji HUGO coś z Zigbee zostało schrzanione, gdyż wcześniej nigdy nie miałem problemów z Conbee 2.

Może za szybko chcecie wprowadzić wersję PRO? Może warto by się było skupić na stabilnej wersji oprogramowania działającego na bramkach DEV?

1 polubienie