🎾 Wersja systemu Iga wydana

Chodziło mu o mqtt. :slight_smile: pisze o pliku mosquitto.yaml… a pewnie miał na myśli mosquitto.conf

@Goral64 co Ty tam masz takiego wielkiego skonfigurowanego, że przed każdą aktualizacją chciałbyś backup? Jakiś bridge?

Tak jak napisał @Tomasz
nawet jak zaktualizujesz, klikasz przywracanie ustawień i masz spowrotem, po to je robimy :slight_smile:

@bartik22 kolega @Goral64 ma most do Supla i dwie bramki…

1 polubienie

OK - w kwestii braku aktualizacji zigbee2mqtt do najnowszej wersji:

w katalogu zigbee2mqtt jest plik update.sh, który - po uruchomieniu - zrobi co trzeba.

@jolka - ta wersja na GitHub - Koenkk/zigbee2mqtt to jest z tą poprawką w kwestii działania Conbee2?

dev1 aktualna, co pradwa mieliło godzinkę, ale wszystko jest, czyli nie mam aż tak namieszane w bramce :+1:

dev11
dev1a

3 polubienia

No i namówiłeś :slight_smile: Poszło na DEV1 i DEV3

Witam a gdzie znajduje ten katalog

O małe niezrozumienie :laughing:

@Goral64 w przypadku mosquitto.conf jest podobnie, w pliku jest odwołanie do innego folderu, w którym są dodatkowe ustawienia:

customize:
  active: false
  folder: mosquitto

W ten sposób właśnie była dopisana u mnie konfiguracja mostu Supli, po testach wylaczylem stąd active: false.

W folderze zigbee2mqtt
Wpisz w konsole

cd zigbee2mqtt
ls -l

i tu masz plik :slight_smile:
uruchom go

./update.sh

W którym pliku?
(wypełnienie do 20 znaków)

W pliku mosquitto.conf:

Sam pisałeś:

Możesz te niestandardowe ustawienia przenieść do innego pliku, zakładam, że proces aktualizacji nie kasuje wszystkiego w katalogu, w którym jest Mosquitto.
Mam prosbe, pokaż domyślna konfigurację Mosquitto w AIS.

my nic nie usuwamy, nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile:

Zigbee2mqtt nie zainstalowało się bo instalowało cały czas starszą wersję - zapomnieliśmy o tym:

image

wystarczyło poczekać - już jest ok → możesz kliknąć i się zainstaluje.

PS
Nasz skrypt który aktualizuje zigbbe2mqtt działa mniej więcej tak - konfiguracja po inastalacji zostaje:

Na DEV1 po aktualizacji mam

# AIS Config file for mosquitto on gate
listener 1883 0.0.0.0
allow_anonymous true

a na DEV3 wrzuciło mi domyślny config z opisem wszystkich dostępnych w nim opcji, więc go tu nie zacytuję.

Wybacz, pomyliłem rozszerzenie w nazwie pliku, jak już tu koledzy zauważyli. Chodzi o plik mosquitto.conf

Ale mozesz dolaczyc jako plik :wink:

aaa widzę, tu masz rację - jesteś tym 1 użytkownikiem, który ma integrację z własną domową chmurą SUPL-a :slight_smile:

była migracja ustawień MQTT dla supla cloud:

Robimy to po to, żeby wszystko po instalacji działało samo, na 99.9% bramek. Ty masz własny Supla Cloud którego nie wspieramy, musisz z tym jakoś żyć :wink:
Nie planujemy więcej zmian w tym temacie więć pewnie kolejne aktualizacje będą już OK.

2 polubienia

Tylko zastanawia mnie, dlaczego na DEV3 pojawił się plik defaultowy z pakietu instalacyjnego, a nie te 4 linijki?

Ja mam także swój cloud Supli i nic mi nie wyczyściło

A gdzie masz broker MQTT?

Bramka wykonała aktualizacje ale zigbee nie ruszyło.
Brak urządzeń jest.
Sprawdzałem config i według mnie jest ok. Ktoś ma pomysł ?
@sdsi @Cezary.K @bartik22 @Celina

Witaj,

Moim zdaniem tą sytuację wywołała wersja 1.19.1, która gdzieś po drodze dostała się do Twojej bramki. To, że ta wersja robi takie rzeczy - było na forum wielokrotnie wspomniane przez kilku z nas; także ja kiedyś miałem identyczny problem z tą wersją.

Wersja 1.20.0 wg mnie działa ok.

Nie wiem jak to naprawić; przede wszystkim musisz mieć wersję 1.20.0. Dodaj ręcznie urządzenia; to zawsze możesz zrobić.