­čÄż Wersja systemu Iga wydana

Chodzi┼éo mu o mqtt. :slight_smile: pisze o pliku mosquitto.yamlÔÇŽ a pewnie mia┼é na my┼Ťli mosquitto.conf

@Goral64 co Ty tam masz takiego wielkiego skonfigurowanego, ┼╝e przed ka┼╝d─ů aktualizacj─ů chcia┼éby┼Ť backup? Jaki┼Ť bridge?

Tak jak napisał @Tomasz
nawet jak zaktualizujesz, klikasz przywracanie ustawień i masz spowrotem, po to je robimy :slight_smile:

@bartik22 kolega @Goral64 ma most do Supla i dwie bramkiÔÇŽ

1 polubienie

OK - w kwestii braku aktualizacji zigbee2mqtt do najnowszej wersji:

w katalogu zigbee2mqtt jest plik update.sh, kt├│ry - po uruchomieniu - zrobi co trzeba.

@jolka - ta wersja na GitHub - Koenkk/zigbee2mqtt to jest z t─ů poprawk─ů w kwestii dzia┼éania Conbee2?

dev1 aktualna, co pradwa mieliło godzinkę, ale wszystko jest, czyli nie mam aż tak namieszane w bramce :+1:

dev11
dev1a

3 polubienia

No i nam├│wi┼ée┼Ť :slight_smile: Posz┼éo na DEV1 i DEV3

Witam a gdzie znajduje ten katalog

O małe niezrozumienie :laughing:

@Goral64 w przypadku mosquitto.conf jest podobnie, w pliku jest odwo┼éanie do innego folderu, w kt├│rym s─ů dodatkowe ustawienia:

customize:
  active: false
  folder: mosquitto

W ten spos├│b w┼éa┼Ťnie by┼éa dopisana u mnie konfiguracja mostu Supli, po testach wylaczylem st─ůd active: false.

W folderze zigbee2mqtt
Wpisz w konsole

cd zigbee2mqtt
ls -l

i tu masz plik :slight_smile:
uruchom go

./update.sh

W kt├│rym pliku?
(wypełnienie do 20 znaków)

W pliku mosquitto.conf:

Sam pisa┼ée┼Ť:

Mo┼╝esz te niestandardowe ustawienia przenie┼Ť─ç do innego pliku, zak┼éadam, ┼╝e proces aktualizacji nie kasuje wszystkiego w katalogu, w kt├│rym jest Mosquitto.
Mam prosbe, poka┼╝ domy┼Ťlna konfiguracj─Ö Mosquitto w AIS.

my nic nie usuwamy, nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile:

Zigbee2mqtt nie zainstalowa┼éo si─Ö bo instalowa┼éo ca┼éy czas starsz─ů wersj─Ö - zapomnieli┼Ťmy o tym:

image

wystarczy┼éo poczeka─ç - ju┼╝ jest ok Ôćĺ mo┼╝esz klikn─ů─ç i si─Ö zainstaluje.

PS
Nasz skrypt który aktualizuje zigbbe2mqtt działa mniej więcej tak - konfiguracja po inastalacji zostaje:

Na DEV1 po aktualizacji mam

# AIS Config file for mosquitto on gate
listener 1883 0.0.0.0
allow_anonymous true

a na DEV3 wrzuci┼éo mi domy┼Ťlny config z opisem wszystkich dost─Öpnych w nim opcji, wi─Öc go tu nie zacytuj─Ö.

Wybacz, pomyliłem rozszerzenie w nazwie pliku, jak już tu koledzy zauważyli. Chodzi o plik mosquitto.conf

Ale mozesz dolaczyc jako plik :wink:

aaa widz─Ö, tu masz racj─Ö - jeste┼Ť tym 1 u┼╝ytkownikiem, kt├│ry ma integracj─Ö z w┼éasn─ů domow─ů chmur─ů SUPL-a :slight_smile:

była migracja ustawień MQTT dla supla cloud:

Robimy to po to, ┼╝eby wszystko po instalacji dzia┼éa┼éo samo, na 99.9% bramek. Ty masz w┼éasny Supla Cloud kt├│rego nie wspieramy, musisz z tym jako┼Ť ┼╝y─ç :wink:
Nie planujemy wi─Öcej zmian w tym temacie wi─Ö─ç pewnie kolejne aktualizacje b─Öd─ů ju┼╝ OK.

2 polubienia

Tylko zastanawia mnie, dlaczego na DEV3 pojawił się plik defaultowy z pakietu instalacyjnego, a nie te 4 linijki?

Ja mam tak┼╝e sw├│j cloud Supli i nic mi nie wyczy┼Ťci┼éo

A gdzie masz broker MQTT?

Bramka wykonała aktualizacje ale zigbee nie ruszyło.
Brak urz─ůdze┼ä jest.
Sprawdza┼éem config i wed┼éug mnie jest ok. Kto┼Ť ma pomys┼é ?
@sdsi @Cezary.K @bartik22 @Celina

Witaj,

Moim zdaniem t─ů sytuacj─Ö wywo┼éa┼éa wersja 1.19.1, kt├│ra gdzie┼Ť po drodze dosta┼éa si─Ö do Twojej bramki. To, ┼╝e ta wersja robi takie rzeczy - by┼éo na forum wielokrotnie wspomniane przez kilku z nas; tak┼╝e ja kiedy┼Ť mia┼éem identyczny problem z t─ů wersj─ů.

Wersja 1.20.0 wg mnie działa ok.

Nie wiem jak to naprawi─ç; przede wszystkim musisz mie─ç wersj─Ö 1.20.0. Dodaj r─Öcznie urz─ůdzenia; to zawsze mo┼╝esz zrobi─ç.