­čÄż Wersja systemu Iga wydana

Ja nadal na wersji Greta i czytaj─ůc Wasze wpisy zwlekam z aktualizacj─ůÔÇŽ
Czy pr├│bowa┼ée┼Ť wyci─ůga─ç z portu USB kontroler zigbee? Mo┼╝e co┼Ť zmieni┼éo si─Ö w Twojej konfiguracji np kana┼é.

1 polubienie

wyci─ůganie dongla USB nic nie daje. my┼Ťl─Ö ze to nie jest wina HA tylko nowego zigbee2mqtt. Niestety u mnie nie dziala to tak jak wcze┼Ťniej gdzie nie by┼éo ┼╝adnych problem├│w.

1 polubienie

Tak @Cezary.K - to jest zrozumia┼ée i prawd─Ö m├│wi─ůc te┼╝ mam cz─Östo ju┼╝ obawy przed aktualizacj─ů. Widzia┼ébym mo┼╝liwo┼Ť─ç rozdzielenia zbiorczej aktualizacji w AIS na ca┼éo┼Ť─ç plus osobno zigbee2mqtt - praktyka wskazuje, ┼╝e z zigbee2mqtt jest najwi─Öcej problem├│w przy r├│┼╝nych wersjach. A ewentualne rozsypanie si─Ö mapy urz─ůdze┼ä - najbardziej czasoch┼éonne w odbudowie.

Ja z 1.19.1 mia┼éem problem nawet wcze┼Ťniej - gdzie┼Ť ta wersja musia┼éa mi wej┼Ť─ç z bety do stabilnej aktualizacji - i oczywi┼Ťcie te┼╝ wszystko mi si─Ö rozsypa┼éo.

W przypadku dev1 - poczeka┼éem jak @Jolka poprawi Ig─Ö i zaktualizowa┼éem z wersji 1.8.x do 1.20.0 i wszystko gra (┼é─ůcznie z automatyzacjami). Jedyne co widz─Ö to dioda Led w donglu przesta┼éa ┼Ťwieci─çÔÇŽ:slight_smile:

Dioda ju┼╝ mi nie ┼Ťwieci┼éa od jakiego┼Ť czasu ale wszystko dzia┼éa┼éo, teraz to objawia si─Ö tak w automatyzacjach ┼╝e w┼é─ůcza si─Ö np. ┼Ťwiat┼éo, czujnik ruchu sonoff zigbee wykryje ruch i gdy taki stan si─Ö utrzymuje to ┼Ťwiat┼éo nie gas┼éo. Teraz niestety ponowne wykrycie ruchu nie jest przekazywane do HA i ┼Ťwiat┼éo jest wy┼é─ůczane. Co kt├│ry┼Ť raz te┼╝ mo┼╝na za┼é─ůczy─ç ┼╝ar├│wki zigbee z Ikea z HA jak i z panelu zigbee2mqtt.

takimi błędami sypie między innymi w momencie gdy wysyłane jest polecenie zgaszenia żarówki.

To mo┼╝e wr├│─ç do wersji 1.18?

@Iron - to 0x10: MEM_ERROR to ju┼╝ znacznie wcze┼Ťniej by┼éo raportowane przez user├│w (poszukaj w sieci); to chyba nie jest zwi─ůzane z aktualn─ů wersj─ů z2m. To jaki┼Ť inny problem.

Powodzenia.

Kombinowałem z wszystkim.
Sprawdza┼éem konfiguracj─Ö robi┼éem ponowny reset i wogole. Teraz stan─Ö┼éo na tym ┼╝e chodze po domu i paruje wszystko od nowa. Jedyny plus ┼╝e urz─ůdzenia z automatu dostaj─ů t─ů sam─ů nazw─Ö bo s─ů w pliku config.

Czuje ┼╝e jest to moja jedna z ostatnich aktualizacji. Jak tylko wszystko ruszy (Roborock) to nic nie ruszam :slightly_smiling_face:

1 polubienie

co zrobic z tym bledem na philips hue?

Logger: aisapi.ws
Source: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/aisapi/ws.py:74
First occurred: 30 lipca 2021, 20:18:20 (17004 occurrences)
Last logged: 13:10:40

Error connecting to AIS, Cannot connect to host 192.168.100.2:8122 ssl:default [Connect call failed ('192.168.100.2', 8122)]