🎾 Wersja systemu Iga wydana

Ja nadal na wersji Greta i czytając Wasze wpisy zwlekam z aktualizacją…
Czy próbowałeś wyciągać z portu USB kontroler zigbee? Może coś zmieniło się w Twojej konfiguracji np kanał.

1 polubienie

wyciąganie dongla USB nic nie daje. myślę ze to nie jest wina HA tylko nowego zigbee2mqtt. Niestety u mnie nie dziala to tak jak wcześniej gdzie nie było żadnych problemów.

1 polubienie

Tak @Cezary.K - to jest zrozumiałe i prawdę mówiąc też mam często już obawy przed aktualizacją. Widziałbym możliwość rozdzielenia zbiorczej aktualizacji w AIS na całość plus osobno zigbee2mqtt - praktyka wskazuje, że z zigbee2mqtt jest najwięcej problemów przy różnych wersjach. A ewentualne rozsypanie się mapy urządzeń - najbardziej czasochłonne w odbudowie.

Ja z 1.19.1 miałem problem nawet wcześniej - gdzieś ta wersja musiała mi wejść z bety do stabilnej aktualizacji - i oczywiście też wszystko mi się rozsypało.

W przypadku dev1 - poczekałem jak @Jolka poprawi Igę i zaktualizowałem z wersji 1.8.x do 1.20.0 i wszystko gra (łącznie z automatyzacjami). Jedyne co widzę to dioda Led w donglu przestała świecić…:slight_smile:

Dioda już mi nie świeciła od jakiegoś czasu ale wszystko działało, teraz to objawia się tak w automatyzacjach że włącza się np. światło, czujnik ruchu sonoff zigbee wykryje ruch i gdy taki stan się utrzymuje to światło nie gasło. Teraz niestety ponowne wykrycie ruchu nie jest przekazywane do HA i światło jest wyłączane. Co któryś raz też można załączyć żarówki zigbee z Ikea z HA jak i z panelu zigbee2mqtt.

takimi błędami sypie między innymi w momencie gdy wysyłane jest polecenie zgaszenia żarówki.

To może wróć do wersji 1.18?

@Iron - to 0x10: MEM_ERROR to już znacznie wcześniej było raportowane przez userów (poszukaj w sieci); to chyba nie jest związane z aktualną wersją z2m. To jakiś inny problem.

Powodzenia.

Kombinowałem z wszystkim.
Sprawdzałem konfigurację robiłem ponowny reset i wogole. Teraz stanęło na tym że chodze po domu i paruje wszystko od nowa. Jedyny plus że urządzenia z automatu dostają tą samą nazwę bo są w pliku config.

Czuje że jest to moja jedna z ostatnich aktualizacji. Jak tylko wszystko ruszy (Roborock) to nic nie ruszam :slightly_smiling_face:

1 polubienie

co zrobic z tym bledem na philips hue?


Logger: aisapi.ws
Source: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/aisapi/ws.py:74
First occurred: 30 lipca 2021, 20:18:20 (17004 occurrences)
Last logged: 13:10:40

Error connecting to AIS, Cannot connect to host 192.168.100.2:8122 ssl:default [Connect call failed ('192.168.100.2', 8122)]